İzmir‘de veya İzmir’e yakın bir yerde oturuyorsanız; doğayı, mangalı ve kamp yapmayı seviyorsanız, İzmir’inKemalpaşa ilçesine bağlı Yukarıkızılca mahallesine mutlaka gitmelisiniz.

Masmavi bir gökyüzünün, yeşilin bir çok farklı tonuna sahip yeryüzü ile birleştiği yerdir, Yukarıkızılca. Son yıllarda yapılan yazlık ve villalar görüntü kirliliğine neden olsa da, bu şirin belde tam anlamıyla bir doğa harikasıdır.

Yukarıkızılca manzara

Kemalpaşa’ya 13 km uzaklıkta bulunan Yukarıkızılca, köy olarak bilinse de nüfusu 3 bine yakın bir mahalledir. Yukarıkızılcayı gezi turları, kampçılar, doğa severler ve mangala düşkün kişiler sıkça ziyaret etmektedirler.

Ben şahit olmadın ama duyduğuma göre yamaç paraşütü de yapılıyormuş.

Yukarıkızılca mangal keyfi

Yukarıkızılca oldukça küçük bir yer. Merkezinde bir meydan ve Halil Ağa Camii bulunmaktadır. Bu meydanın çevresinde bulunan satıcılardan organik yumurta, sebze ve meyve alabilirsiniz. Yine meydanın yakınında bulunan kasap-restoranlarda oturup mangalda sucuk ve et çeşitlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yukarıkızılca gidiş yolu

Gelmek isteyenler için;

Yukarıkızılca, Kemalpaşa ve Turgutlu arasında yer almaktadır. Kemalpaşa’dan Armutlu tarafına 5,5 km gittiğinizde, Örnekköy’ü geçer geçmez sağ tarafta Yukarıkızılca levhasını görebilirsiniz. Bu sapaktan 4 km devam ederseniz Yukarıkızılca’ya ulaşabilirsiniz. Emin olun ki çok zevki bir yolculuk olacak.

Yukarıkızılca Halil Ağa Camii

Meydanda bulunan Halil Ağa Camii

Yukarıkızılca manzara

Yukarıkızılca’dan güzel bir manzara örneği.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34482d1368523578-yukari-kizilca-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34482d1368523578-yukari-kizilca-3-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamİzmir'de veya İzmir'e yakın bir yerde oturuyorsanız; doğayı, mangalı ve kamp yapmayı seviyorsanız, İzmir'inKemalpaşa ilçesine bağlı Yukarıkızılca mahallesine mutlaka gitmelisiniz. Masmavi bir gökyüzünün, yeşilin bir çok farklı tonuna sahip yeryüzü ile birleştiği yerdir, Yukarıkızılca. Son yıllarda yapılan yazlık ve villalar görüntü kirliliğine neden olsa da, bu şirin belde tam anlamıyla bir doğa harikasıdır. Kemalpaşa'ya 13...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...