30’lu yaşlardaysanız ve çocukluğunuzu özlüyorsanız buyurun çocukluğumuza geri dönelim. 1980-1993 yıllarıarasında bilgisayarı, atarisi, telefonu olmayan bizler çocukluğumuzu nasıl geçirdik bir bakalım.

Yakari
1983 yılında çizgi romandan çizgi filme uyarlanan Yakari’de, Kızılderili bir çocuğun maceraları anlatılıyordu. Hayvanlarla konuşabilen Yakari’nin en iyi dostu kabilesindeki Rainbow adlı kızdır. Rainbow dışındaki dostları ise atı Little Thunder (Şimşek) ve gerektiğinde ona akıl verip yol gösteren kartalı Great Eagle’dır.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 1

He-Man

1983 ile 1985 yılları arasında çekilen çizgi filmde He-Man ve arkadaşları, Eternia’yı ve Şato’sunun sırlarını İskeletor’un kötü emellerinden korumaya çalışır.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 2

Heidi

İsviçre’li yazar Johanna Spyri’nin Heidi kitabının tamamının Heidi adı altında uyarlandığı çocuk çizgi filmi. Çizgi filmin Türkçe uyarlaması Türkiye’de ilk kez TRT’de yayınlandı. Çizgi filmde annesi ölen Heidi’yi teyzesi Alplerde yaşayan dedesinin yanına götürür. Küçük kız burada birçok serüven yaşar.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 3

Cosby Ailesi

Amerikalı komedyen Bill Cosby’nin başrolünde oynadığı ve Doktor Cliff Huxtable ile ailesinin maceralarını anlatan dizi.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 4

Kara Şimşek

Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde de yayınlanarak popüler olmuş dizide kendi kendine hareket edebilebilen ve konuşabilen akıllı otomobil KITT ile sahibi Michael Knight’ın başından geçen olaylar işleniyor.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 5

Alf

Tipik bir aile babası olan Willie Tanner’ın huzur dolu yaşamı, Melmac gezegeninden gelen uzaylı bir yaratığın, garajının çatısına düşmesiyle altüst olur. Evin çocuklarının ALF (Alien Life Form) adını verdiği bu yaratık, Tanner ailesiyle birlikte yaşamaya başlar.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 6

A Takımı

1983-1987 yılları arasında televizyonda gösterilen TV dizisidir. Dönemin en çok izlenen aksiyon dizilerinden biri olmuştur.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 7

Bizim Ev

Amerikan aile sitkomu tarzındaki dizi, San Fransisco’da üç kızıyla yaşayan dul Bob Saget ile karısının kardeşi John Stamos ile arkadaşı Dave Coulier’in aynı evde geçirdikleri yaşamı anlatmaktadır.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 8

Hayalet Avcıları

Dört çılgın bilim adamının maceralarını konu alan dizide tehlikeli hayaletler elektrik süpürgesi gibi bir cihazla hapsedilirdi.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 9

Kalimero

“Ama haksızlık bu öyle değil mi?” sözüyle hatırladığımız minik civciv Kalimero, kafasında yarım yumurta kabuğuyla dolaşırdı.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 10

Varyemez Amca

Varyemez Amca, Donald Duck’ın Ördekkent’te yaşayan zengin ve cimri amcasıydı. Çizgi filmdeki mucit, Varyemez Amca’nın “uğur parası”nı korumak için türlü aletler icat ederdi. Filmin kötü adamı işte bu uğur parasının peşindeydi.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 11

Transformers

Kahramanları kötülüklerle savaşmak için robota dönüşen arabalar olan çizgi film, özellikle erkek çocuklar arasında efsaneleşmişti.

Unutulmayan Çocukluk Yılları 12

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/19912d1316092731-05yakari_d.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/19912d1316092731-05yakari_d-150x150.jpgFatih ELTUNYaşam30'lu yaşlardaysanız ve çocukluğunuzu özlüyorsanız buyurun çocukluğumuza geri dönelim. 1980-1993 yıllarıarasında bilgisayarı, atarisi, telefonu olmayan bizler çocukluğumuzu nasıl geçirdik bir bakalım. Yakari 1983 yılında çizgi romandan çizgi filme uyarlanan Yakari'de, Kızılderili bir çocuğun maceraları anlatılıyordu. Hayvanlarla konuşabilen Yakari'nin en iyi dostu kabilesindeki Rainbow adlı kızdır. Rainbow dışındaki dostları ise atı...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...