Tüm zamanların en yetenekli insanları ve bu insanların isimlerinin bulunduğu bir liste. Çok iddialı geldi bana bu insanlar ne yapmış olabilirler ki ne keşfetmişler , ne bulmuşlar , ne yazmışlar da  dünyanın en yetenekli insanı olmuşlar. 

Dünya üzerinde yeteneğini kanıtlamış bir çok sanatçı , sporcu ve bilim adamı var. Hepsi çok ilgi görüyor , çok seviliyor, çok takdir ediliyor ve çok para kazanıyorlar.  Bu insanlar yetenekli dediğimiz grupta yer alıyor. Tüm zamanların en yetenekli insanları dediğimizde ise yetenekli olmaktan çok öte bir insan gözünüzde canlanıyor. Listeyi incelemeye başladığımda onlara neden böyle denildiğini anladım. Bu insanlar bir alanda değil pek çok alanda eğitim görmüş , çalışmalar yapmış ve tanınmış insanlar.  Bana en ilginç gelen yanı ise birbirinden farklı konuları bir bünyede toplayabilmeleri. 

Sizin için bu insanların kim olduklarını ve çalışma yaptığı alanlarla ilgili bilgileri bir araya getirdim. 

1-Douglas Hofstadter

1945 doğumlu Amerika Birleşik Devletlerinden bir bilim adamı. Türkiye de Bir Ebedi Gökçe Belik  adıyla yayınlanan kitabı ile Pulitzer Ödülünü almıştır. Bu kitap bir çok öğrencinin bilgisayar bilimleri ve yapay zeka konusunda meslekler seçmesine sebep olmuştur. Douglas Hofstadter  fizikçi , matematikçi, akademik sanatçı , müzisyen, anestezist, filozof, yazar ve bilişsel bilimler profesörü olarak çalışmalar yapmıştır. 

Douglas Hofstadter

2- Thomas Jefferson

Amerika Birleşik Devletlerinin 3. başkanıdır. Ülkeyi yönetme konusundaki başarısı ve yöneticilik yetenekleri tüm dünya tarafından biliniyor.   Thomas Jefferson’un ilgi alanı sadece yöneticilik değildi kuşlarla ilgilenirdi , ilginç buluşları vardı ve kitap yazıyordu. 

Thomas Jefferson

3- Aristoteles

Aristoteles dünya üzerinde yaşamış en zeki ve en yetenekli insanlardan biridir.  Siyaset , tiyatro , müzik , mantık , biyoloji , metafizik ve bir çok alanda yaptığı çalışmalarla tanınmıştır. 

Aristoteles

4-Hildegard von Bingen

Bilinen en üretken kadınlardan biridir Hildegard von Binge. Kendisi hem bir din insanı olarak görev yapmış , hem ayinlerde kullanılması için ilahiler bestelemiş hemde tıp alanında çalışmalar yapmıştır. Melankoli ve umutlu gibi tıbbi terimler onun sayesinde tıp literatürüne girmiştir. 

Hildegard von Bingen

5- Dr Albert Schweitzer

Oldukça meşgul bir hayatı vardı Dr Albert Schweitzer’ın. Hekim , ilahiyatçı , müzisyen , filozof ve barış gönüllüsü olarak çalışmalar yaptı.  Nükleer silah karşıtı kampanyalar düzenledi ve hastane kurdu. 

Dr Albert Schweitzer

6- Isaac Newton

Isaac Newton  fizikçi , filozof  ve aynı zamanda ilahiyatçıdır.  Hareket yasaları ve yerçekimi teorisinin sahibidir. 

Isaac Newton

7- Benjamin Franklin

Amerika Birleşik Devletlerinin kurucularından biri. Çok iyi bir yönetici olmanın yanı sıra politikacı , yazar , bilim adamı ve mucitti. Elektrik ve fizik konularında bir çok çalışması vardır. Bir çok buluşunda sahibidir. 

Benjamin Franklin

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/06/Dr-Albert-Schweitzer.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/06/Dr-Albert-Schweitzer-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamdünyanın en yetenekli insanlarıTüm zamanların en yetenekli insanları ve bu insanların isimlerinin bulunduğu bir liste. Çok iddialı geldi bana bu insanlar ne yapmış olabilirler ki ne keşfetmişler , ne bulmuşlar , ne yazmışlar da  dünyanın en yetenekli insanı olmuşlar.  Dünya üzerinde yeteneğini kanıtlamış bir çok sanatçı , sporcu ve bilim adamı var. Hepsi...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...