Wat Rong Khun Tayland’ın kuzeyinde Chiang Rai bölgesinde bulunan ilginç ve özel bir tapınak. Beyaz tapınak olarak ta bilinen bu tapınağı ilginç kılan şey tamamı ile beyaz malzemeden yapılmış olması. 

Budist ve Hindu mimari tarzında yapılmış bu tapınağın tasarımcısı Chalermchai Kositpipat’tır.  Sanatçı bu tapınağı öncelikle Kralını daha sonra kendini onurlandırmak için tasarladığını söylemiş. Tapınağın tasarımına 1997 yılında başlamış ve günümüzde yapımına devam ediliyor.  Henüz bitmemiş olan tapınağın yapımının 90 yıl süreceği söyleniyor. Tapınak 3 dönüm arazi üzerine inşa ediliyor ve bittiğinde 9 binadan oluşması bekleniyor.  Tayland Beyaz Tapınak (1)

Beyaz malzemelerden , camdan ve aynadan yapılan bu tapınak Buda’nın Dünya’da parlayan bilgeliğini temsil ediyormuş. Tapınağın kendisi kadar çevresi de oldukça ilginç. Wat Rong Khun tapınağında ünlü çizgi film kahramanlarının resimleri, kafası kesilmiş şeytan heykelleri ve bir çok ilginç heykel bulunmakta. 

Tayland Beyaz Tapınak (4)

Rengi ve ince işçiliği ile göz kamaştıran, belki biraz da ürküten bu ilginç tapınağın resimlerini görmek ister miydiniz?

Tayland Beyaz Tapınak (2) Tayland Beyaz Tapınak (3) Tayland Beyaz Tapınak (5) Tayland Beyaz Tapınak (6) Tayland Beyaz Tapınak (7) Tayland Beyaz Tapınak (8) Tayland Beyaz Tapınak (9)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/09/Tayland-Beyaz-Tapınak-8.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/09/Tayland-Beyaz-Tapınak-8-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamTayland Beyaz Tapınak,Wat Rong KhunWat Rong Khun Tayland’ın kuzeyinde Chiang Rai bölgesinde bulunan ilginç ve özel bir tapınak. Beyaz tapınak olarak ta bilinen bu tapınağı ilginç kılan şey tamamı ile beyaz malzemeden yapılmış olması.  Budist ve Hindu mimari tarzında yapılmış bu tapınağın tasarımcısı Chalermchai Kositpipat'tır.  Sanatçı bu tapınağı öncelikle Kralını daha sonra kendini onurlandırmak için tasarladığını...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...