Bizim ülkemiz geçmişinden bugününe farklılıklarla dolu bir ülkedir. Her ülkenin kendine ait gelenekleri, görenekleri ve hatta tabuları vardır. Ve bunlar çoğunlukla benzerdir. Bir ülkeye ait bir davranış biçiminin aynısını veya çok benzerini başka bir ülkede de görme olasılığınız çok fazladır. Ama konu Türkiye olunca durum böyle değildir. Zira Türkiye karşılaştığınız birçok durumu başka bir ülkede göremezsiniz.

Taburcu Olsun Ne Demek? 1

“Taburcu olsun” cümlesi de böyle bir farklılıktır. Dünyanın hiçbir dilinde bu cümleye denk gelemezsiniz. Günümüzde bu cümle gerçek manasında kullanılmasa da cümlenin asıl anlamı ve kullanım nedeni hem gurur verici hem de can acıtıcı.

Kurtuluş savaşı zamanı zamanlarında yaralanıp hastaneye getirilen askerler tedavi olduktan sonra hekimler iyileşen bu asker için taburcu olsun derlermiş. Evinde dinlesin veya çıkışı yapılsın denmezmiş. Eğer asker savaşabilecek şekildeyse bu asker için taburcu olsun cümlesi kullanılırmış. Bu şu anlama gelmektedir. Artık savaşabilir durumda, taburuna geri dönüp savaşa devam etmeli. 

Ülkemiz düşman tehdidi altındayken yaralanmış bile olsanız evinize gitmek yerine tekrar taburunuza geri dönmeniz, toplumun bu konuda ki duruşunun bu kadar net olması tam anlamıyla gurur verici. 

Ne mutlu ki atalarımız bu konuda hiç tereddüt etmemişler. Gazilik unvanı kimseyi tatmin etmemiş ve tüm taburcularımız taburlarına geri dönmüşler. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/taburcu-olmak-ne-demek.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/taburcu-olmak-ne-demek-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamBizim ülkemiz geçmişinden bugününe farklılıklarla dolu bir ülkedir. Her ülkenin kendine ait gelenekleri, görenekleri ve hatta tabuları vardır. Ve bunlar çoğunlukla benzerdir. Bir ülkeye ait bir davranış biçiminin aynısını veya çok benzerini başka bir ülkede de görme olasılığınız çok fazladır. Ama konu Türkiye olunca durum böyle değildir. Zira Türkiye...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...