Daha önce söylediğim gibi kullandığım ve özellikle memnun kaldığım şeyleri test edip sonuçlarını burada paylaşıyorum. Ve bundan dolayı da çokça olumlu geri dönüş alıyorum. Bu yazımda da hemen hemen herkesin ilgisini çekecek ve yararlı olacak bir aletle ilgili görüşlerimi paylaşacağım.

Malümunuz ki Türkiye’de sular oldukça kirekçi ve sağolsunlar belediylerimizin bu konuda elle tutulur bir çözümleri yok. İzmir gibi bazı ilçelerde sudaki kireç oranı bana göre kritik sınırın üzerinde. Ev hanımları bunun derdini çokça çekiyorlar. Cam mutfak malzemelerini kısa sürede parlaklıklarını yitiriyorlar. Çaydanlıkların altları kireç içinde. Banyo ve tuvalet temizliği kireç yüzenden çok daha sık yapılıyor. Bunların yanında suda ki kireç yüzünden cilt ve saç problemleri bile yaşayanlar var. Yani kısacası kireç sorunu çok ciddi ve çözülmesi gereken bir sorun.

Kireçten Kurtulmak İstemez misiniz?

Su Saatine Takılan Arıtma Cihazı 1
Su Arıtma Cihazı

Bu sorundan müzdarip olan ben ve ailemde uzun süredir bu konuyla ilgili çözüm arıyoruz. İçme suyu için mutfağa taktırılacak arıtma cihazından daha genel bir çözüm için su saatine taktırılacak arıtma cihazına bir çok seçeneği düşüncük ve araştırdık. Maliyetler ve yer darlığı gibi sebeplerden dolayı bu zamana kadar adım atamadık. Ta ki yakın zamana kadar internette gördüğüm çok ucuz ve basit görünümlü bir alet bulana kadar. Bahsettiğim bu aleti internette tesadüfen gördüm.

Su Arıtma Cihazı Kaç Para?

Hepsiburada’da satılan bu cihaz ufak telef ve sadece 60 TL. İlk başta ciddiye almadım. Bu kadar basit bir cihazın hiçbir işe yaramayacağını düşünüyordum ama birkaç gün içinde merağıma yenik düştüm ve sipariş verdim. Beklediğim gibi gerçekten de çok basit görünümlü ufak bir cihaz elime geldi. Giriş çıkış delikleri ve ortasında bir haznesi olan mavi renkli bir cihaz bu. Haznesi çıkarıla biliniyor. Haznenin içinde filtre sistemi ve daha sonra ne işe yaradığını öğrendiğim saydam taşlar var. Cihazı zaman geçirmeden saate bağladım. Bağlantısı epey zahmetli.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Takılıyor?

İki taraf bağlantısı için de tesisatçıdan parçalar aldım. Bağlantı yerleri de epey narin. Fazla sıkmaya gelmiyor. Bağladıktan sonra kahvaltı için çay koyduk. Çay demlendiğinde ne görelim. Çay bardakta pasparlak duruyor. Ciddi ciddi ilk defa evde böyle bir çay içtim. Tadında da hafif bir değişiklik vardı. Çaydanlığın altına gidip baktım. Önceden suyun üstünde yağ tabakası gibi bir tabaka ve dibinde de parçalı kireç olurdu. Yüzeydeki o yağ tabakasının olmadığını gördüm. Suyun dibinde de çok ince taneli kireç vardı. Aam bu kirecin çaydanlığın altına yapışmadığı gördüm. Aynı durum çay bardağında da vardı. Normalde dibinde kireç olmas gerekirken yoktu. 1 hafta büyük bir heyecanla kullandık ve sonuçları hızlı bir şekilde gördük. Özellikle banyo seramiklerinde oluşan kireç tabakasının çok inceldiğini farkettik. Şaka gibi ama banyo yaparken de büyük farklılığı gördük. Su çok yumuşak ve saçları kabartmıyor. Bunu evdeki herkes kısa sürede farketti. Kısacası bu küçük ve ucuz alet işe yaradı.

Nasıl Çalışıyor?

Anladığım kadarıyla bu alet kireçi arıtmıyor ama kireci etkisiz hale getiriyor. Yani kireç fonksiyonunu kaybediyor. Sonuç olarak özellikle verdiğim paraya göre fazlasıyla sonuç aldım. Kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiye ediyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/08/su-aritma-cihazi.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/08/su-aritma-cihazi-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamİncelemeler,Kireç Önleyici,Su Arıtma Cihazı,Su Filtreleme CihazıDaha önce söylediğim gibi kullandığım ve özellikle memnun kaldığım şeyleri test edip sonuçlarını burada paylaşıyorum. Ve bundan dolayı da çokça olumlu geri dönüş alıyorum. Bu yazımda da hemen hemen herkesin ilgisini çekecek ve yararlı olacak bir aletle ilgili görüşlerimi paylaşacağım. Malümunuz ki Türkiye'de sular oldukça kirekçi ve sağolsunlar belediylerimizin bu konuda...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...