Genellikle zenci insanların renkli gözlü olmayacağı düşünülür. Renkli gözün beyaz ırka has bir özellik olduğunu biliyoruz. 2 sene önce renkli gözlü zenci çocuk fotoğrafını gördüğümde resim üzerinde oynanmış yada çocuğun annesi beyaz ırktandır diye düşünmüştüm. 

İnternet ortamında bu olayı merak eden bir çok insan gibi araştırma yaptığımda dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan ve mavi göz rengine sahip bir çok zenci çocuğun olduğunu gördüm. Siyah ten renkleri ve kapkara gözlerine alışık olduğumuz bu insanlar da  mavi göz rengi hepimize hem tuhaf hemde ilgi  çekici geldi. 

Peki bu insanlar neden mavi gözlü ? Bu konuda Kopenhag Üniversitesi başta olmak üzere bir çok bilimsel çalışma yapılmıştır. Bilim adamlarına göre bu bir genetik mutasyon veya çok nadir görülen bir hastalık. Waardenburg sendromu (WS), isnat edilebilir özelliği nöral-krest kaynaklı dokuların pigment anomalileri ve kusurları ile birlikte sensörinöral sağırlık.

Diğer bir görüşte Afrikalıların yaşadığı yerlerin keşfinden sonra o bölgelere yerleşen Avrupalılarla  Afrikalıların birleşiminden doğan genetik bir olay.  Günümüzde %100 zenci anne babadan doğma mavi gözlü çocuklar olduğu biliniyor. Buda bilim adamlarının genetik bozukluk tezini doğruluyor. 

Renkli Gözlü Zenci (8)
Renkli Gözlü Zenci (9)
Mavi Gözlü Zenci
Renkli Gözlü Zenci (11)
Renkli Gözlü Zenci (3)
Renkli Gözlü Zenci (1)
Renkli Gözlü Zenci (7)
Renkli Gözlü Zenci (4)
Renkli Gözlü Zenci (10)
Renkli Gözlü Zenci (6)
Renkli Gözlü Zenci (5)
Renkli Gözlü Zenci (2)
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/06/Renkli-Gözlü-Zenci-9.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/06/Renkli-Gözlü-Zenci-9-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamMavi Gözlü Zenci Olurmu?,Mavi Gözlü Zenci Varmı? Mavi Gözlü Zenci BebekGenellikle zenci insanların renkli gözlü olmayacağı düşünülür. Renkli gözün beyaz ırka has bir özellik olduğunu biliyoruz. 2 sene önce renkli gözlü zenci çocuk fotoğrafını gördüğümde resim üzerinde oynanmış yada çocuğun annesi beyaz ırktandır diye düşünmüştüm.  İnternet ortamında bu olayı merak eden bir çok insan gibi araştırma yaptığımda dünyanın çeşitli yerlerinde...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...