Polis Akademisi Daire Başkanlığı 5 eylül 2018 tarihinde şu yazıyı ilgililerin huzuruna sundu:

“Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne  2018-2019 eğitim – öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 300’ü kadın, 2.700’ü erkek olmak üzere toplam 3.000 ilk derece amirlik eğitimi (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacaktır.”

Başvuruları 19 Eylül’e kadar sürecek olan Paem hakkında tavsiye niteliğinde bir yazıyı kaleme almak istedim. Öncelikle işsizlikten başka çaresi olmayanların bu işe adaptosyanları biraz zor oluyor baştan uyarayım. Bu mesleği kalben isteyenler ilk aşamayı geçtilerse kalan aşamaları inceleyelim:

* Halkbank’a Atm’den 100 TL veya gişeden 104 TL yatırmak.Gişeden 4 lira fazla almalarının nedeni atmden halledilebilecek bir işlemin gişeden halledilmeye çalışılması olsa gerek. Fakat benim şahsi düşüncem gişeden 104 lira yatırmak daha mantıklı çünkü atmden yatırdığınızda size kaybetme ihtimalinizi artıran küçüklükte bir kağıt veriliyor. Diğer yandan gişeden yatırdığınızda size dekont veriliyor onun muhafazası daha kolay. Seçim sizin.

* http://onbasvuru.pa.edu.tr/ adresinden e-devlet bağlantısıyla erişim sağlayıp ön başvuruyu tamamlıyorsunuz. Eğer E-devlet şifreniz yoksa hiç vakit kaybetmeden almalısınız.

Paem'e Başvuracak Adaylara Tavsiyeler 1

19 Eylül’den sonra listeler yayınlandıktan sonra başvurularda 27000 erkek ve 3000 kadın adaylar Ankara Gölbaşı Polis Akademisi’ne mülakata çağrılacaklar. Tabii ki oraya gitmeden önce bizden istenen belgeleri toplayıp gitmemiz daha sağlıklı çünkü Ankara’nın hengamesinde işlerinizi halletmeniz bayağı zor olacak. Peki oradaki aşamalar neler:

Ön-sağlık burada vücut kitle endeksiniz ve ön tarama yapılacak adaylar genellikle bu aşamayı kolay geçiyor.

Parkur aşamasında kondisyonunuzun fazlasıyla sağlam olması gerekiyor. Parkurun kolay gözükmesine hiç bakmayın özellikle slalom bölümünde nefesiniz kesilecek. Benim tavsiye en az 3 kere parkur tecrübeniz olması yönünde.

Komisyon aşamasında ise işiniz tamamen o gün verebileceğiniz imaja bağlı. Konuşmalarınıza ve hareketlerinize kesinlikle dikkat etmelisiniz kısacası bu göreve hazır olduğunuzu komisyona ıspatlamalısınız.

Hepinize başarılar arkadaşlar!

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/polis-akademisi.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/polis-akademisi-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamPolis Akademisi Daire Başkanlığı 5 eylül 2018 tarihinde şu yazıyı ilgililerin huzuruna sundu: “Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne  2018-2019 eğitim - öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 300’ü kadın, 2.700’ü...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...