New York  Dünya’nın ve Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık şehri. Bir çok insan ve özellikle de gençler için rüya şehir.

New York şehri ticaret ,sanat ,medya ,moda ,teknoloji ve eğlence sektörüne katkılarından dolayı küresel kent olarak da anılmaktadır. Ayrıca birleşmiş milletler genel merkezine de ev sahipliği yapmaktadır. 

New York şehri doğal bir liman üzerine kurulmuştur ve 5 bölümden oluşur. Staten Island , Manhattan , Brooklyn , Queens ve The Bronx  1898’de  tek şehir olarak birleşmiştir.  Halkının büyük çoğunluğu göçmendir ve ülkede 170 ayrı dil konuşulmaktadır. Şehir o kadar kalabalık ve canlıdır ki hiç uyumayan şehir adını almıştır. 

New York (1)

New York şehrini her yıl 40 milyon turist ziyaret eder. Ülkedeki en dikkat çeken yapı Özgürlük Heykelidir. Ayrıca Central Park ,Times Meydanı ,Empire State Binası ,Modern Sanat Müzesi  şehirde ilgi çeken mekanlardır. 

New York (2)

Şehir yüksek gökdelenleri ,tarihi mekanları ve parlak ışıkları ile insanların yoğun ilgisini üzerinde toplamış ve Dünya’nın en canlı hareketli şehirlerinden biri haline gelmiştir. 

New York (3)

Bu güzel şehir fotoğraf sanatçılarının da gözdesi olmuştur. Bir çok fotoğrafçıya ilham kaynağı olan New York şehrinin en güzel fotoğrafları karşınızda. 

New York (4)

New York (5)

New York (6)

New York (7)

New York (8)

New York (9)

New York (10)

New York (11)

New York (12)

New York (13)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/New-York-13.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/New-York-13-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamNew York Fotğrafları,New York ManzaralarıNew York  Dünya'nın ve Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık şehri. Bir çok insan ve özellikle de gençler için rüya şehir. New York şehri ticaret ,sanat ,medya ,moda ,teknoloji ve eğlence sektörüne katkılarından dolayı küresel kent olarak da anılmaktadır. Ayrıca birleşmiş milletler genel merkezine de ev sahipliği yapmaktadır.  New York şehri doğal...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...