Deniz fenerleri çok eski çağlarda denizcilerin yönlerini kaybetmemeleri için evlerine güvenle dönmeleri için yapılmış yapılardır. 

Deniz fenerlerinden önce denizcilere yok göstermek için kıyıya yakın yüksek yerlere ateşler yakılırdı. Daha sonra bu ateşler kıyıdaki yüksek taşların üzerinde yakılmaya başlandı. Bildiğimiz anlamda ilk deniz feneri MÖ 7. yüzyılda Kumkale’de ( Çanakkale) yapılmıştır. 

Deniz fenerleri zamanla rehberliğin evrensel sembolü haline geldiler. Dünyanın yedi harikasından biri olan İskenderiye Feneri inşa edilmiş en yüksek deniz feneri olarak tarihe geçti.  Deniz fenerleri ilk kullanılmaya başlandığında ışık vermesi için ateş , odun ve madensel yağ kullanılıyordu. Daha sonraki zamanlarda ayna ve mercek kullanılarak ışığın daha güçlü olması sağlandı. Günümüzde ise ileri teknolojiler kullanılarak aydınlatma yapılıyor. 

Deniz Feneri (4)

Amerika Birleşik Devletlerinde 7 Ağustos milli deniz feneri günü olarak kutlanıyor. Bu özel gün için bir çok fotoğrafçı birbirinden güzel deniz feneri resimleri çektiler. Bizde sizin için bu güzel resimleri bir araya getirdik. 

Karşınızda nefes kesen güzellikleri ile deniz fenerleri. 

Deniz Feneri (1)

Deniz Feneri (2)

Deniz Feneri (3)

Deniz Feneri (5)

Deniz Feneri (6)

Deniz Feneri (7)

Deniz Feneri (8)

Deniz Feneri (9)

Deniz Feneri (10)

Deniz Feneri (11)

Deniz Feneri (12)

Deniz Feneri (13)

 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Deniz-Feneri-13.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Deniz-Feneri-13-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamDeniz Feneri Nedir?,Deniz Feneri ResimleriDeniz fenerleri çok eski çağlarda denizcilerin yönlerini kaybetmemeleri için evlerine güvenle dönmeleri için yapılmış yapılardır.  Deniz fenerlerinden önce denizcilere yok göstermek için kıyıya yakın yüksek yerlere ateşler yakılırdı. Daha sonra bu ateşler kıyıdaki yüksek taşların üzerinde yakılmaya başlandı. Bildiğimiz anlamda ilk deniz feneri MÖ 7. yüzyılda Kumkale'de ( Çanakkale) yapılmıştır.  Deniz fenerleri...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...