Kendimde dahil bir çok kişinin şikayet ettiği ve resim çekinmenin  eziyet haline geldiği bir olaydan bahsedeceğim. Ne zaman resim çektirseniz  veya resimlerinize bakmak isteseniz içinizden geçen söz şu mu  oluyor ” ben gerçekten bu kadar çirkin miyim” .  Durum buysa sizde fotojenik olmayan insanlar grubuna dahilsiniz demek ki. 

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın kendinizi en güzel hissettiğiniz anlarda bile çekindiğiniz resimlerde güzel çıkmazsınız. Aynada gördüğünüzle  resimde olan kişi arasında hiçbir benzerlik yoktur.  Resimlerde ya şişman çıkıyorsunuz dur , ya gözleriniz düşük çıkmıştır ve uyur gibi bir haliniz vardır yada burnunuz kulağınız olduğundan çok büyük çıkmıştır.   İşin ilginç yanı ise sizin dışınızdaki herkesin gayet güzel çıkması. 

Fotojenik olmayan insanlar bir kare resim için elli kare resim çekinir. Sağdan çek olmadı soldan , biraz uzaktan yok hayır biraz yakından  ve çıkan sonuç hep aynı resimlerde güzel çıkmıyoruz.  Şimdi gelelim asıl meseleye hiç poz vermediği halde , hiç özenmediği halde hatta güzel bile olmadığı halde resimlerde çok güzel çıkan insanlar bunu nasıl başarıyor?  Size fotojenik olmak için ” şöyle yapın böyle durun” diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz . Fotojeniklik bir Allah vergisi ve malesef  hepimize nasip değil.

Dünyanın farklı yerlerinde ve farklı durumlarda çekilen insan resimlerini bir araya getirdik ve bu insanların ne kadar fotojenik olduklarını görmenizi istedik.

 1-Koşu sırasında öylesine çekilmiş bir resim ve Zeddie Little

Fotojenik

2- Anne ve babasının tuhaf pozlarına karşılık mağrurluğunu korumuş ve fotojenik çıkmış bir bebek.

Fotofenik 1

3- Yenilirken bile ne kadar fotojeniğim

Fotojenik 2

4- Bu kadın bir suçlu ve bu fotoğraf  polis kayıtları için çekilmiş.

Fotojenik 4

5- Bu adam sokakta yaşayan bir evsiz .

Fotojenik 5

6- Moda çekimlerinden fırlamış gibi görünen bir evsiz daha.

Fotojenik 6

7- Çok fotojenik olduğu için Suudi Arabistan’dan sınır dışı edilen Omar Borkan Al Gala.

Fotojenik 7

8- Bu Afgan polis o kadar fotojenik ki kameraları bile kırabilir.

Fotojenik 8

9- İspanyol bir asker askeri bir yürüyüş sırasında ne kadar fotojenik çıktığının farkında mı acaba?

Fotojenik 9

10- Geldik en son ve en acı resimlere hayvanlar bile bizden fotojenik maalesef. 

Fotojenik 10

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/Fotojenik-7.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/Fotojenik-7-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamFotojenik Değilim,Güzelim Ama Fotojenik Değilim,Hiç Fotojenik DeğilimKendimde dahil bir çok kişinin şikayet ettiği ve resim çekinmenin  eziyet haline geldiği bir olaydan bahsedeceğim. Ne zaman resim çektirseniz  veya resimlerinize bakmak isteseniz içinizden geçen söz şu mu  oluyor '' ben gerçekten bu kadar çirkin miyim'' .  Durum buysa sizde fotojenik olmayan insanlar grubuna dahilsiniz demek ki.  Ne kadar...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...