Bugün size adını sıkça duyduğumuz fakat hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığımız bir ülkeden, Maldivler’de bahsetmek istiyorum.

Maldivler, Hint Okyanusunda bulunan ve 1190 irili ufaklı adalardan oluşan fiziki yapı olarak oldukça ilginç bir ülkedir. Ülkenin yönetim şekli Cumhuriyettir. Ülkenin toplam nüfusu yaklaşık 350.000’dir. Yani, bizim orta büyüklükte bir ilçemizin sahip olduğu nüfusa sahiptir.

Ülkede yaşayan insanların %97’si Müslümandır ve ülkede İslami değerlere çok önem verilmektedir. Öyle ki, turistlerin ülkeye domuz eti ve içki sokmaları yasaktır. Ülkede bulunan 1190 adanın sadece 200 tanesinde yaşam bulunmaktadır. Ülkenin ana gelir kaynakları turizm ve balıkçılıktır. Yaz ayını sevenler için eşi benzeri olmayan bu ülkede 12 ay boyunca sıcaklıklar 28 derecenin altına düşmektedir. Bu ülkede sürekli olarak yaz ayı yaşanmaktadır.

Su sporları ile uğraşan kişiler için bulunmaz fırsatlar sunan Maldivler’de sörf ve dalgıçlık çok revaçtadır.

sorf

malvivler-3

Turizm sektörü ile geçimini sağlayan bu ülkenin en ucuz dönemleri Temmuz-Ağustos aralığına denk gelmektedir. Ülkemizde tatil için en pahalı zaman aralığı olan bu aylarda, Maldivler’de en ucuz tatil olanaklarını bulabiliyorsunuz.

malvivler-2

Ülkenin her köşesi masmavi okyanus suyu ve dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz güzellikteki kumsallarla çevrilidir ve bu kumsallar da inanılmaz güzellikte otel ve tatil köyleri ile doludur.

maldivler-otel

Maldivler’de bulunan adaların çoğu, kendi elektriklerini kendileri üretmektedirler ve içme suyu genellikle okyanustan sağlanmaktadır.

maldives-4

Ülke tatil ülkesi olmakla beraber tatil yapacaklar için fiyatlar biraz tuzludur. Gecelik otel fiyatları 100-800 dolar arası değişmektedir.

Maldivlerde para birim Rufiyaa’dır. Merak edenler için 1 Türk Lirası yaklaşık 7.5 Rufiyaa’dır.

maldivler

Maldivler Türkiye’ye vize uygulamayan nadide ülkelerden biridir. Yani, istediğiniz zamana elinizi kolunuzu sallaya sallaya gidebiliyorsunuz. Tabii ki, 1000-2000 TL arası değişen uçak biletini satın alabilirsiniz. Gitmek isteyen için uçak yolcuğunun da 9-10 saat sürdüğünü söyleyelim. Ülkede ağırlıklı İngilizce dili kullanılıyor. Birazcık İngilizce bilgisi ile Maldivlerde çok rahat bir tatil yapabileceğinizi düşünüyorum.

Maldivler
Maldivler
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/maldivler-otel.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/maldivler-otel-150x150.jpgFatih ELTUNYaşammaldivler fiyat,maldivler hangi ülkede,maldivler hava durumu,maldivler nerede,maldivler uçak bileti,maldivler vizeBugün size adını sıkça duyduğumuz fakat hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığımız bir ülkeden, Maldivler'de bahsetmek istiyorum. Maldivler, Hint Okyanusunda bulunan ve 1190 irili ufaklı adalardan oluşan fiziki yapı olarak oldukça ilginç bir ülkedir. Ülkenin yönetim şekli Cumhuriyettir. Ülkenin toplam nüfusu yaklaşık 350.000'dir. Yani, bizim orta büyüklükte bir ilçemizin sahip...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...