Bu yazımda sizlere Lingusta İngilizce Eğitim Setinden bahsetmek istiyorum. Malumunuz ki İngilizce, yaşadığımız devrin en büyük ihtiyaçlarından biri haline geldi. Bundan 10 sene önce pekte önemsenmeyen fakat teknolojinin hızla gelişmesi ve dünyayı daha küçük bir yer haline getirmesiyle ikinci bir dil ihtiyacı bariz bir şekilde ortaya çıktı. İkinci bir dil denilince de aklımıza ilk gelen dilde tahmin edebileceğiniz gibi İngilizcedir. Dünyanın büyük bir kısmının hatta birçok ülkenin ağırlıklı olarak kullandığı İngilizce, ne yazık ki ülkemizde yeteri kadar bilinmektedir. Bu da, İngilizceyi bilenleri her daim bir adım öne çıkartmaktadır. Sosyal hayatınızı çok daha zevkli bir hale getiren İngilizce, iş hayatının da vazgeçilmez bir faktörü haline gelmiş durumda. Peki bu kadar elzem bir ihtiyaç haline gelen İngilizceyi nasıl öğrenebilirsiniz?. Ülkemizdeki eğitim sistemini göz önüne aldığımızda okul hayatında İngilizceyi öğrenmek pek gerçekçi durmuyor. Zaten de bir çoğumuzda bundan şikayetçiyiz. Bundan dolayı eğitim hayatımızda öğrenmediğimiz İngilizceyi kurslarla ve eğitim setleri ile öğrenmeye çalıştık. Tabii ki de pek başarı olmadık. Bazılarımız bu sorunu yabancı ülkelerde bir kaç yıl geçirerek çözdü. Bu fırsatını yakalayabilen az sayıda kişinin dışındaki büyük bir çoğunlukta el elde, baş başta kalıverdi. Her neyse lafı çok uzatmadan asıl konumuza gelelim.

lingustaYukarıda bahsettiğim sorunları yaşayan, hemen hemen her yolu deneyerek sonuca ulaşamayan biri olarak bir de Lingusta Eğitim Sistemini denemek istedim. Denemek istememin nedeni, Lingusta Eğitim Setini hazırlayan kişilerin tanıtım videolarındaki bir cümle oldu. Bu cümleyi yıllar önce de duymuştum. Bir kişi “kalıplarla, dil bilgisi öğrenmekle bu iş olmaz, cümleleri öğrenmeye çalış” demişti bana. Aynı mantığı Lingusta tanıtım videosunda da gördüm. Adamlar diyorlar ki “Siz, ilk olarak ihtiyacınız olacak cümleleri öğrenin, daha sonra gerisi gelecek”. Hatta dünya çapında yapılan araştırmalara göre, şuan hali hazırda kullanılan yabancı dil eğitim sistemleri pek doğru değil. Dil ile ilgili hiçbir şey bilmeden direk kuralları öğrenmeye çalışmak eziyetten başka birşey değil. Yani, düşününce bana da mantıklı geldi. Tatil yörelerindeki garsonlara ve benzeri iş yapanlara baktığımda bu mantık bana çok doğru geldi. Sonuç olarak neden olmasın dedim ve bir Lingusta Eğitim Seti sipariş ettim. Set 15 gün önce elime geçti. Setin içinde bir adet tablet, 3 adet cd ve okuma kitabı bulunuyor.

Eğitim sistemi 99 dersten oluşuyor ve bu tablet tüm dersler yüklü olarak geliyor. Kulaklığı da var. Direk tableti elinize alıp eğitime başlıyorsunuz. Dersler direk günlük hayatta karşılaşacağız konuları içeriyor ve her ders 30 dakika sürüyor. Eğitim sisteminin en belirgin özelliği size sürekli konuşturuyor. Karşınızda kimse olmadığı için sizde rahat rahat konuşuyorsunuz. Ve sürekli tekrar yaptırıyor. Garip bir şekilde, her dersi de %100 anlıyorsunuz. Ben daha 7 ders işlememe rağmen kendimi garip hissetmeye başladım. Hatta sağda soldu duyduğum bazı konuşmaları anlamaya başladım. Çok değil ama bazı cümleleri anında anlayabiliyorum. Bu arada şunu söyleyeyim; bu yazımı kesinlikle reklam amaçlı yazmadım. Amacım, tecrübe ettiğim bir konuyu başkaları ile paylaşmak. Yoksa Lingusta ile hiçbir ilişkim bulunmamaktadır.

Bu tablet sistemi çok iyi olmuş. İstediğiniz yerde eğitime devam edebiliyorsunuz. Tablette küçük birşey. Rahat rahat taşıyabiliyorsunuz yani. Bu sistem benim çok hoşuma gitti. 99 dersi bitirebilirsem İngilizce konusunda biryerlere varabileceğimi düşünüyorum. Merak edenler için Lingusta size şunları vadediyor.

lingusta

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/10/lingusta1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/10/lingusta1-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamBu yazımda sizlere Lingusta İngilizce Eğitim Setinden bahsetmek istiyorum. Malumunuz ki İngilizce, yaşadığımız devrin en büyük ihtiyaçlarından biri haline geldi. Bundan 10 sene önce pekte önemsenmeyen fakat teknolojinin hızla gelişmesi ve dünyayı daha küçük bir yer haline getirmesiyle ikinci bir dil ihtiyacı bariz bir şekilde ortaya çıktı. İkinci bir dil...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...