MMA maçlarını takip ediyorsanız büyük bir olasılıkla Khabib Nurmagamedov’da Conor McGregor’da tanıyorsunuzdur. İki de MMA’an en tanınan sporcularındandır. Özellikle McGregor dünya çapında bir üne sahiptir. Yakın zamanda bu iki isim karşı karşıya geldi ve yer yerinden oynadı. Maç bitti ama olaylar devam ediyor etmeye de devam edecek gibi görünüyor.

McGregor’un rakiplerini aşağılayan ve karşılaşmalarında yaptığı şovlarla tanınan biridir. Hakkını yemeden söyleyelim, çokta iyi bir dövüşçüdür. MMA’ın takipçilerinin büyük bir kısmı bu adamı çok severler. Her ne kadar gıcık gıcık hareketler yapsa da sevilen biridir. 

Maçlarından önce özellikle basın toplarında rakiplerini aşağılar ve dalga geçer. Sadece kendisi de yapmaz sosyal medya üzerinden de bu işleri yaptırır. Bilinenin aksine McGregor bunu gıcıklık olarak yapmaz ve yaptırmaz. Bu tam olarak bir stratejidir. Rakipleri korkutmak için bu şekilde bir strateji uygular. McGregor yaptığı işin popülerliğinin dövüşten çok dövüşten önce yapılan propagandalarla arttığının farkına yıllar önce varmış ve bunu da bildim bileli yapmaktadır.

Bu korkutma stratejisi geçen gün yaptığı maçta işe yaramadı hatta ters tepti. Nurmagamedov çok iyi bir karma dövüş ustası olmasına ve hiç yenilgisi olmamasına rağmen otoriterler bu maçı McGregor’un alacağını düşünüyorlardı. Tabii ki bu birazda bu işin hilesiydi. Maça ilgiyi arttırmak için McGregor’un popülaritesini kullandılar aslında. Diğer tarafta Nurmagamedov’un destekçilerinin bu maçla ilgili hiçbir şüpheleri yoktu. Maçın normal seyri bu şekildeydi ama bir de normal olmayan durumlar vardı. McGregor sınırları aşacak açıklamalar ve hareketlere imza atmaya başladı. Maçtan önce Nurmagamedov’un otobüsünü 40 kişiyle taciz etmiş ve gerçekten onur kıracak bir sürü şey yapmıştı. Öyle ki  basın toplantısında rakibine küfür bile etti.

Bu şartlar altında başlayan maç, McGregor için tam bir kabus oldu. Hiç görmediğim kadar dayak yedi ve daha kötüsü hiç karşılık veremedi. Ve bütün bunlar 30 bin kişilik McGregor taraftarı önünde oldu. Herhalde McGregor bütün spor hayatı boyunca bu kadar zor bir duruma düşmemiştir. Peki şimdi ne olacak, bu iş burada bitti mi?

Kesinlikle hayır. Bu işin burada bitmesi demek McGregor’un spor hayatının bitmesi demektir. Yani bir yenilgi bir sporcunun spor hayatını bitirir mi? Normal şartlarda bitirmez ama bu maç ve olaylar normal değildi. Bu kadar atıp tutup şovlar yapıp böyle bir yenilgi alırsanız çok zor bir duruma düşersiniz. McGregor rövanş maçı düşünmese de takipçileri onu zorlayacaktır. Yerle bir olan itibarı kurtarmak için bir maç daha isteyecektir.

Bence McGregor rövanş maçına çok iyi hazırlanıp karizmayı kurtarmak isteyecektir. Kısa süre sonra bununla ilgili açıklamaları duymaya başlarız. Ne olacağını ben de merakla bekliyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/conor-mcgregor-vs-khabib.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/conor-mcgregor-vs-khabib-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamMMA maçlarını takip ediyorsanız büyük bir olasılıkla Khabib Nurmagamedov'da Conor McGregor'da tanıyorsunuzdur. İki de MMA'an en tanınan sporcularındandır. Özellikle McGregor dünya çapında bir üne sahiptir. Yakın zamanda bu iki isim karşı karşıya geldi ve yer yerinden oynadı. Maç bitti ama olaylar devam ediyor etmeye de devam edecek gibi görünüyor. McGregor'un...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...