Kayıp Şehir Atlantis Tsunami'de Ortaya Çıktı! 1Amerikalı araştırma ekibi, Kayıp Şehir Atlantis’in keşfedildiğini açıkladı.

Binlerce yıldır insanları peşinden sürükleyen Kayıp Şehir Atlantis efsanesi hakkındaki tartışma yeni bir iddiayla alevleniyor.

Amerikalı bilim insanlarının yönettiği bir araştırma ekibi, efsanevi kentin yerinin tam olarak tespit edildiğini, kentin İspanya’nın kuzeyindeki kumul düzlüklerinin altında olduğunu iddia ediyorlar.
Arkeolog ve jeologlardan oluşan grup, bir tsunaminin vurduğu kentin, Cadiz’in hemen kuzeyinde bulunduğunu söylüyorlar.

Araştırma grubunun lideri Hartford Üniversitesi’nden Profesör Richard Freund, “Tsunamilerin gücü bu. Karanın içine doğru neredeyse 100 kilometrelik yolu katedebilmiş olmalarını anlamak çok zor ve bizim burada anlatmak istediğimiz tam olarak bu” diyor.

Uydu fotoğraflarını, yer altı radarını ve su altı teknolojilerini kullanarak bu sonuca vardıklarını açıklayan Freund, Atlantis’i vuran tsunamiden sağ kurtulanların karanın daha da iç kesimlerine giderek, buralarda yeni şehirler kurduklarını söylüyor.

Freund, “Kimsenin görmediği birşey bulduk ve bu bizi Atlantis’i keşfettiğimize inandırıyor” diyerek Atlantis’i bulduklarına dair inancını gösteriyor.

Atlantis, bundan önce de birçok kez “bulunmuştu”.

1997 yılında Rus bilim insanları kayıp şehri buldukları iddiasını gündeme getirmiş, 3 yıl sonra da Atlantis’in Türkiye’nin karadeniz sahillerinde olduğu iddia edilmişti.

Amerikalı bir mimar da 2004 yılında Kıbrıs ve Suriye arasında insan eli yapımı bir duvar keşfettiğini gündeme getirmişti.

Fatih ELTUNYaşamAmerikalı araştırma ekibi, Kayıp Şehir Atlantis'in keşfedildiğini açıkladı. Binlerce yıldır insanları peşinden sürükleyen Kayıp Şehir Atlantis efsanesi hakkındaki tartışma yeni bir iddiayla alevleniyor. Amerikalı bilim insanlarının yönettiği bir araştırma ekibi, efsanevi kentin yerinin tam olarak tespit edildiğini, kentin İspanya'nın kuzeyindeki kumul düzlüklerinin altında olduğunu iddia ediyorlar. Arkeolog ve jeologlardan oluşan grup,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...