Kavramsal fotoğrafçılık  kavramsal sanat akımının bir parçası olarak gündeme gelmiştir. Kavramsal sanat terimi alışageldiğimiz sanat eserlerinin farklı bir şekilde gösterilmesine verilen addır. 

Bu akım 1960’lı yıllarda başlamıştır ve fikir sanatı olarak da adlandırılır. Kavramsal  resim ve heykel sanatçıları eserlerini yapmak için geleneksel yöntemleri ve araçları kullanmayı bırakıp biçimlerin ötesinde düşünüp fikirlerini uygun malzemelerle ifade etmeye çalışırlar. 

Kavramsal Fotoğrafçılık (9)

Kavramsal fotoğrafçılıkta bu sanat akımının bir parçasıdır. Kavramsal fotoğraflarda sanatçı ruh halini fotoğrafları ile izleyiciye yansıtır ve mesajını bu şekilde verir.  Kavramsal fotoğrafçılıkta sanatçı değişik semboller , değişik renkler ve şekiller kullanır. Burada amaç sanatçının düşüncelerini karşısındakine farklı bir yolla iletmesidir. 

Kavramsal Fotoğrafçılık (1)

Kavramsal fotoğrafçılıkta sanatçının tarzının yanı sıra sabır önemli bir yere sahiptir. Fotoğrafçılığın diğer dallarına göre oldukça güç bir sanat dalıdır. 

Kavramsal Fotoğrafçılık (2)

Kavramsal Fotoğrafçılık (3)

Kavramsal Fotoğrafçılık (4)

Kavramsal Fotoğrafçılık (5)

Kavramsal Fotoğrafçılık (6)

Kavramsal Fotoğrafçılık (8)

Kavramsal Fotoğrafçılık (10)

Kavramsal Fotoğrafçılık (11)

Kavramsal Fotoğrafçılık (13)

Kavramsal Fotoğrafçılık (14)

Ebru ELTUN
Takip Edin

Ebru ELTUN

Yazar 'da Delinetciler Portal
Moda ve diğer bayan konularına farklı bir bakış açısıyla yeni anlamlar yüklemeyi çok iyi bilen Ebru, uzun yıllardır internet dünyasının enentelektüel yazarlarından biridir.
Ebru ELTUN
Takip Edin
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Kavramsal-Fotoğrafçılık-5.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Kavramsal-Fotoğrafçılık-5-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamKavramsal Fotoğrafçılık Nedir?,Kavramsal FotoğraflarKavramsal fotoğrafçılık  kavramsal sanat akımının bir parçası olarak gündeme gelmiştir. Kavramsal sanat terimi alışageldiğimiz sanat eserlerinin farklı bir şekilde gösterilmesine verilen addır.  Bu akım 1960'lı yıllarda başlamıştır ve fikir sanatı olarak da adlandırılır. Kavramsal  resim ve heykel sanatçıları eserlerini yapmak için geleneksel yöntemleri ve araçları kullanmayı bırakıp biçimlerin ötesinde düşünüp...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...