İzmir'in En Güzel Restaurantlarıİzmir’desiniz ve sevgilinizle yemeğe çıkmak istiyorsunuz. Özel bir gece olmasını istiyorsunuz ama nereye gideceğiniz konusunda karar veremiyorsunuz. Bu durum çoğumuzun başına sık sık gelmektedir. Bende bir yazı kaleme alıp bu konu hakkında size yardımcı olmaya karar verdim.

İzmir’de sevgilinizle harika bir manzara karşısında birbirinden güzel yemekleri yiyebileceğiniz iki adet restaurantı sizlere tavsiye edeceğim.”Koskoca İzmir’de iki adet mi güzel restaurant var?” diye soranlar için hemen cevap vereyim. Tabii ki de hayır. İzmir’de çok kaliteli çokça restaurant bulunmakta. Fakat, ben sayıyı çoğaltıp kafaları karışmak istemiyorum. Tavsiye edeceğim restaurantlardan biri, İzmir’in bir ucunda; diğeri, diğer ucunda. Hangisine yakınsanız o restaurantı gidersiniz mantığıyla hareket ederek tavsiyelerime başlıyorum.

1. Restaurant

Seyirtepe Restaurant

Bir restaurant tan neler beklersiniz?

Yemekleri güzel olsun.
Yemek çeşitleri fazla olsun.
Havadar olsun.
Servisi kaliteli olsun.
Temiz olsun.
Manzaralı olsun
vs.

Bir restauranttan beklentileriniz bu kadar çoksa, o zaman mutlaka Seyirtepe Restaurant’a uğramanız gerekiyor. İzmir’in en güzel manzarasına sahip olan bu restaurant, yemekleri, servis kalitelisi ve fiyatları ile sizi ziyadesiyle memnun edecektir. Bütün İzmir ayaklarınızın altında, harika bir havada yiyeceğiniz mükemmel bir akşam yemeği sizi çok mutlu edecektir.

Seyirtepe Restaurant

Yemekten sonra hemen alt tarafında bulunan cafe de çay ve kahve eşliğinde muhabbete devam edebilirsiniz.

Nasıl gidebilirim?

İzmir-Karşıyaka çevre yolu üzerinde bulunan bu mekâna gidebilmeniz için kendi aracınızın olması gerekiyor.

Seyirtepe gidiş

Çevreyolunda, Karşıyaka’ya gelmeden “Örnekköy” sapağından sağ tarafa giriş yapıyorsunuz. Daha sonra, 3,5 km lik hafif eğimli bir yoldan restauranta ulaşabiliyorsunuz.

2. Restaurant

Boğaziçi Restaurant

Üçkuyular Feribot İskelesi’nde bulunan Boğaziçi Restaurant, denize sıfır harika bir manzaraya sahip. Çok lüks ve kaliteli servisiyle öne çıkan bu restaurantta deniz mamullerinin her çeşidi bulmanız mümkün. Yaz mevsiminde, balkon kısmında bulunan masalardan birinde masmavi denize bakarak unutulmaz bir yemek ziyafeti çekebilirsiniz.

Boğaziçi Restaurant

Fiyatlar normalin biraz üzerinde olmasına rağmen, çok memnun kalacağınızı düşündüğüm nadide güzellikteki bu restauranta mutlaka gitmenizi öneriyorum.

Nasıl gidebilirim?

Sahil yolunu kullanarak çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. İzmir’in iç taraflarında oturuyorsanız, trafiğe hiç takılmadan İzmir çevre yolunu da kullanabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34259d1366638234-izmirde-yemek.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34259d1366638234-izmirde-yemek-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamİzmir'desiniz ve sevgilinizle yemeğe çıkmak istiyorsunuz. Özel bir gece olmasını istiyorsunuz ama nereye gideceğiniz konusunda karar veremiyorsunuz. Bu durum çoğumuzun başına sık sık gelmektedir. Bende bir yazı kaleme alıp bu konu hakkında size yardımcı olmaya karar verdim. İzmir'de sevgilinizle harika bir manzara karşısında birbirinden güzel yemekleri yiyebileceğiniz iki adet restaurantı sizlere...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...