İlk dünya güzeli Carmen Susana Duijm dir. 11 Ağustos 1936 Venezuellada doğdu. 1955 yılında ilk olarak Miss Venezuela güzellik yarışmasında birinci oldu. Daha Sonra katıldığı 1955 dünya güzeli seçildi.

Babası bir yahudi İbrahim Duijm ve annesi bir Venezüellalı Carmen Zubillagadır. Miss Venezuela yarışmasında 3 rakibi ile finale kaldı. Kazananın zengin finalistlerden birinin olacağı düşünülüyordu ve jüri üyeleri arasında anlaşmazlık yaşanıyordu. Bu yüzden karar seyirciye ve onlardan gelecek alkışlara bırakıldı. Yani seyirci hangi kızı daha fazla alkışlarsa birinci o olacaktı. Seyircilerin alkışları sonucunda fakir bir aileden gelen Carmen Susana Duijm birinci oldu. 

Carmen Susana Duijm   (5)

1.74 boyunda koyu renk saçlı esmer bir kızdı. Vücut hatları çok düzgündü. Sekreter olarak çalışıyordu ve ailesiyle yaşıyordu.

Carmen Susana Duijm

Ülkesindeki yarışmayı kazandıktan sonra Eric Douglas Morley tarafından dünya güzellik yarışmasına davet edildi. 20 Ekim 1955 yılında 21 yarışmacı ile rekabet etti ve ilk dünya güzeli seçildi.

Carmen Susana Duijm   (3)

Şu an 77 yaşında ve kız kardeşi ile Margarita Adası yakınlarında yaşıyor.

Carmen Susana Duijm   (1)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/Carmen-Susana-Duijm-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/Carmen-Susana-Duijm-3-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamCarmen Susana Duijm Kimdir,İlk Dünya Güzeli Kimdir?İlk dünya güzeli Carmen Susana Duijm dir. 11 Ağustos 1936 Venezuellada doğdu. 1955 yılında ilk olarak Miss Venezuela güzellik yarışmasında birinci oldu. Daha Sonra katıldığı 1955 dünya güzeli seçildi. Babası bir yahudi İbrahim Duijm ve annesi bir Venezüellalı Carmen Zubillagadır. Miss Venezuela yarışmasında 3 rakibi ile finale kaldı. Kazananın...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...