Ana Menü

Yemek Güzelbahçe’de Harika Bir Akşam

Güzelbahçe'de Harika Bir AkşamDaha önce İzmir’in güzel yerleri ile ilgili bir kaç yazı yazma fırsatı bulmuştum. Bir İzmirli olarak, beğendiğim yerleri sizlerle paylaşarak hem İzmir’in tanıtımına katkıda bulunuyor hem de bu güzel yerleri sizlerinde görmesi sağlamaya çalışıyorum.

Ülkemizde bir çok yeri gezme fırsatı buldum. Doğal ve tarihi güzellikleraçısından ülkemiz gerçek anlamda çok zengin bir ülke. Gözlerimi kamaştıran güzelliklere şahit oldum. Fakat bu kadar güzelliğin içinde İzmir’in yeri bambaşka.İzmir bu kadar ilgisizliğe ve bakımsızlığa rağmen o kadar güzel ve nazlı bir şehir ki, kısa sürede kendine aşık ediyor insanı. İzmir hem koca bir şehir, hemde küçücük bir köy olabiliyor isteyen bir kişi için. Fazla değil, 15 dakika içinde 4 milyon insanın neden olduğu yoğunluk ve gürültüden bir anda kurtulabiliyorsunuz. Bence İzmir’in en güzel özelliklerden biri de bu işte…

Mesela İzmir merkeze 35 km uzaklıkta bulunan Güzelbahçe ilçesi. Aracınızla 25-30 dakikalık mesafede bulunan bu sahil kasabası o kadar huzurlu ve güzel bir yer ki, bir kaç dakika içinde üzerindeki bütün ağırlıklardan kurtarabiliyor sizi. Upuzun sahil yolu, yürüyen insanlar, ayağınızın dibindeki deniz, müzik sesleri, arka arkaya sıralanmış şirin restoranlarda eğlenen, muhabbet eden insanlar tam anlamıyla terapi ediyor insanı…

Eğer sizde şehrin kalabalıklığından yorulduysanız ve bir akşam şöyle ailecekŞirincan Restoran

güzel bir zaman geçirmek istiyorsanız arabanız atlayın ve Güzelbahçe tarafına gidin. Mithatpaşa Caddesinde arabanızı park edin.

Bu caddede bir çok restoran bulunmakta. “Hangisini tavsiye ederseniz?” diye sorarsanız, hemen yolun sağında bulunan Şirincan Restoranı gözüm kapalı tavsiye edebilirim.

Denize sıfır olan bu restoran harikulade. Balık ürünlerinden kebaplara kadar her çeşit yemeği bulabileceğiniz bu restoran hem midenize, hem cebinize, hem de gözünüze hitap edecektir.

Not: Alkol kullanan arkadaşlar için söylüyorum, bu restoranda alkol servisi bulunmamaktadır.

Şirincan Restoran

Güzelbahçe Şirincan Restoran 1 Güzelbahçe Şirincan Restoran 2 Güzelbahçe Şirincan Restoran 3


Yemekten sonra sahil yolunda yürüyüş yapmayı da ihmal etmeyin.

Güzelbahçe Şirincan Restoran iletişim bilgileri:
Mithatpaşa Caddesi No:2 Güzelbahçe
Telefon: 0232 234 44 30

Güzelbahçe’ye nasıl gidilir?

Yorum Yap