Yakın bir zaman önce hayatımıza yeni bir kavram daha giriş yaptı. Hem de hemen hemen herkesi ilgilendiren bir kavram. Bu kavramın adı Findeks Kredi Notu. Kişisel bilgilerinizi internet aracılığı ile girerek kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Bu kredi notu öylesine bir kredi notu da değil. Bu sistem 9 bankanın ortalaşa kurduğu bir sistem ve size bankalardan kredi kullanabilirliliğinizi gösteren bir değer veriyor. Sistemin verdiği değerlere göre Türkiye Kredi Notu ortalaması 1400-1500 civarında. Eğer sizin kredi notunuz bu değerlerin altındaysa bankalardan kredi ve kredi kartı almanız oldukça güç demektir. Bundan dolayı bu sistemi kullanarak kredi notunuzu öğrenmeniz oldukça önemli. 

Sisteme şu adresi kullanarak üye oluyorsunuz. Üyelik ve ilk kredi notu öğrenme işleminiz ücretiz. Sistem üyeliğiniz üzerinden sizin kredi notunuzu anlık olarak izliyor. Yani, kredi notunuz sabit bir değer değil. Düşük kredi notunuzu zamanla yükseltebiliyor veya tam tersi bir durumla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu değer bankalara olan ödemelerinizi ne kadar düzenli yaptığınıza, borç durumunuza, harcama durumunuza ve kredi kullanım yoğunluğunuza bağlı. 

Sisteme giriş yaptığınızda ayana sayfada bulunan sorgulama bölümüne TC kimlik numaranızı yazarak işleme başlıyorsunuz. 

kredi-notu-findeks

Sorgula tuşuna bastığınızda karşınıza küçük bir kayıt forumu çıkıyor. 

2

Bu formu kimlik bilgilerinizi kullanarak dolduruyorsunuz.

3

Uyarı: Üyeliğinizi yapabilmek için bu bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. 

Bu forumu doldurduktan sonra cep telefonunuza bir parola geliyor. Bu parolayı ve TC kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapıyorsunuz.

Sisteme giriş yapar yapmaz aşağıdakine benzer bir tablo ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Sistem size anında kredi notunuzu veriyor. Yine bu sayfada Türkiye genel ortalaması ile sizin kredi notunuzu kıyaslayan bir tablo bulunuyor. 

kredi-notu

Bu tablo sizin kredi kullanabilirliliğinizi gösteriyor. Kredi notunuz düşükse kredi alma şansınızın az olduğu sonucu ortaya çıkıyor. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/12/kredi-notu-findeks.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/12/kredi-notu-findeks-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamkredi notu findex,kredi notu hesaplama,kredi notu nasıl öğrenilirYakın bir zaman önce hayatımıza yeni bir kavram daha giriş yaptı. Hem de hemen hemen herkesi ilgilendiren bir kavram. Bu kavramın adı Findeks Kredi Notu. Kişisel bilgilerinizi internet aracılığı ile girerek kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Bu kredi notu öylesine bir kredi notu da değil. Bu sistem 9 bankanın ortalaşa kurduğu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...