Origami kısaca kağıt katlama sanatıdır.  Japoncada ori  (katlamak) gami (kağıt) kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Origami sanatının amacı  kağıt parçalarını kesmeden ve yapıştırıcı kullanmadan sadece katlayarak  değişik figürler oluşturmaktır. 

Klasik Origami de tek parça kağıt kullanılır.  Çok yaygın olmasa da değişik hayvan figürlerinin yapımında birden fazla kağıt kullanılır. Origami Dünyaca ünlü bir sanat sanattır.

Origami sanatında ki en önemli figür Turna kuşudur ve Japon kültüründeki yeri çok önemlidir.  Turna kuşunun ilginç birde hikayesi vardır. Sadako Sasaki adındaki 11 yaşındaki kız çocuğu 2. Dünya savaşı sırasında Hiroşima’ya atılan nükleer bomba yüzünden kan kanseri oldu ve iyileşmek için Turna kuşları yapmaya başladı. 664. Turna kuşunu yapmayı bitirdiğinde öldü.  Sadako Sasaki’nin anısına her yıl 6 Ağustos’ta Yaponya ve Dünya çocukları Turna kuşu yaparak evrensel barış adına Sadako ‘nun Hiroşima’daki anıtına gönderirler.

Farklı sanatçıların elinden en güzel Origami örnekleri  karşınızda.

En Güzel Origamiler (5)

En Güzel Origamiler (6)

En Güzel Origamiler (7)

En Güzel Origamiler (8)

En Güzel Origamiler (9)

En Güzel Origamiler (10)

En Güzel Origamiler (11)

En Güzel Origamiler (12)

En Güzel Origamiler (13)

En Güzel Origamiler (14)

En Güzel Origamiler (15)

En Güzel Origamiler (16)

En Güzel Origamiler (4)

En Güzel Origamiler (2)

En Güzel Origamiler (1) En Güzel Origamiler (3)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/En-Güzel-Origamiler-2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/En-Güzel-Origamiler-2-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamEn Güzel Kağıt Katlama Örnekleri,Kağıt Katlama SanatıOrigami kısaca kağıt katlama sanatıdır.  Japoncada ori  (katlamak) gami (kağıt) kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Origami sanatının amacı  kağıt parçalarını kesmeden ve yapıştırıcı kullanmadan sadece katlayarak  değişik figürler oluşturmaktır.  Klasik Origami de tek parça kağıt kullanılır.  Çok yaygın olmasa da değişik hayvan figürlerinin yapımında birden fazla kağıt kullanılır. Origami Dünyaca ünlü...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...