”Dünyanın en güzel yeri neresi dersem ” aklınıza neresi gelir?  

Türkiye de yaşayan insanlar için dünyanın en güzel yerleri Türkiye dedir ve bence de bu inkar edilemeyecek bir gerçek. Türkiye doğal güzellikler açısından çok şanlı bir konuma sahip. Denizleriyle , ormanlarıyla, gölleriyle, dağlarıyla insana hitap edecek her türlü doğal unsura sahip.Dört mevsimin yaşanıyor olması da Türkiyeyi doğal güzellikler konusunda farklı bir yere koyuyor. 

Geçen gün televizyonda İstanbul da erguvan zamanı adlı bir yat gezisini izledim. Bu yat gezisinin amacı erguvanların açtığı zamanda yapılan bir yat gezisiyle hem İstanbul boğazında ki yalıları tanıtmak hemde erguvanların harika boğaz manzarasına kattığı o muhteşem görüntüyü sergilemek. Sırf bu görüntü için İstanbul’a gelmiş turistler vardı ve hayranlıkları yüzlerinden okunabiliyordu. 

Türkiye’nin doğal güzellikleri bundan ibaret mi? Karadeniz’in uçsuz bucaksız yemyeşil doğası , Akdeniz’in muhteşem sahilleri  ve sayamayacağımız kadar çok doğal güzelliklerle haklı olarak Türkiye bütün olarak Dünyanın en güzel yeri!

Konumuz dünyanın en güzel yerleri ve biz Türkiyeyi en başa koyduk. Dünyada hepimizin imkanımız olduysa gittiği veya  televizyonda gördüğü güzel dediğimiz yerler var. Birde  gerçekten görülmeyi hakkeden gerçekten muhteşem manzaralara sahip yerler var. Birçoğunu ben de ilk kez gördüm ve çok etkilendim. Allah’ın dünyaya bahşettiği bu doğa harikalarını sizin için bir araya getirdim. 

Japonya’nın Hokkaido Adası’nda ki Mavi Göl

Kış geldiğinde yapraklarını döken ağaçlar  ve donmuş bir göl . Rüya gibi bir manzara…

 

Mavi Göl (1)

Mavi Göl (2)

Mavi Göl (3)

 

Hollanda da ki  Lale Bahçeleri

Bu bahçeler gök kuşağı gibi sayamayacağınız kadar çok renkte lalelerle kaplı. Görüntü gerçekten muhteşem.

Hollanda Lale Bahçeleri (1)

Hollanda Lale Bahçeleri (2)

Hollanda Lale Bahçeleri (3)

 

Ashikaga Çiçek Bahçesi Japonya

Bu bahçe bana Avatar filmini hatırlattı. Mor salkım çiçeklerinin bir araya gelerek oluşturduğu bahçe cennet gibi.

Ashikaga Çiçek Bahçesi (1)

Ashikaga Çiçek Bahçesi (2)

Ashikaga Çiçek Bahçesi (3)

 

Greenland Grand Ice Canyon

Dünyadaki  gezginlerin en çok ilgisini çeken büyük buz kanyonunun manzarası gerçekten etkileyici.

Greenland Grand Ice Canyon (1)

Greenland Grand Ice Canyon (2)

Greenland Grand Ice Canyon (3)

Lencois Maranhenses Milli Parkı

Brezilyada bulunan bu park gizli kalmış doğal alanlardan biri. 1500 km bir alanı kaplayan bu parkta bol yağmura rağmen neredeyse hiç bitki örtüsü olmayışı ilginç bir yönü.

Lencois Maranhenses Milli Parkı (1)

Lencois Maranhenses Milli Parkı (2)

Lencois Maranhenses Milli Parkı (3)

 

Havasu Şelalesi Amerika

Bu şelale Amerika da ki  ulusal parkın içinde yer alıyor. İsminin Havasu olması burada yaşayan kızılderililerle Türklerin akraba oldukları inancını güçlendiriyor. İşte o muhteşem şelale. 

Havasu Şelalesi Amerika (1)

Havasu Şelalesi Amerika (2)

 

Havasu Şelalesi Amerika (3)

 

Pamukkale Türkiye

Evet hepimizin bildiği Pamukkale. Dünyanın saklı güzellikleri arasına girmeyi başardı Dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğu onaylandı. 

Pamukkale (1)

Pamukkale (2)

Pamukkale (3)

 

Bir gün bu yerleri hepimizin görmesi dileğiyle.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/Ashikaga-Çiçek-Bahçesi-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/Ashikaga-Çiçek-Bahçesi-1-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamDünyanın En Güzel Yerleri ve İsimleri''Dünyanın en güzel yeri neresi dersem '' aklınıza neresi gelir?   Türkiye de yaşayan insanlar için dünyanın en güzel yerleri Türkiye dedir ve bence de bu inkar edilemeyecek bir gerçek. Türkiye doğal güzellikler açısından çok şanlı bir konuma sahip. Denizleriyle , ormanlarıyla, gölleriyle, dağlarıyla insana hitap edecek her türlü doğal...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...