Su Dünya’da insanların en çok ihtiyaç duyduğu şey. Su insanın doğasında vardır. Bebekken vücudumuzun %90’nı yetişkin hale geldiğimizde ise %60’ı sudur. Su sadece insanlar için değil dünya’da yaşayan tüm canlılar için temel besin kaynağıdır. Dünyadaki hiçbir canlı özellikle de  insanlar yaşam kaynağı olan sudan vazgeçemezler ve suyun yerine başka bir maddeyi koyamazlar. 

Dünyanın yüzde 80’ni sudur ve tüm bu suların %1’i içelebilir niteliktedir. Geri kalan suların %97’si okyanuslar ve denizler dir. Bu oranlara bakıldığında suyun dünya ve üzerinde yaşayan canlılar için önemi ve gerekliliği daha iyi anlaşılmış olur. 

Su Manzaraları (6)

Dünyada bu kadar çok su varken bu suların oluşturduğu muhteşem manzaralardan söz etmemek olmaz. Okyanuslar, denizler, göller, şelaleler nerede bu tür bir su kaynağı varsa orada güzel bir manzara olacağı kesindir. İnsanlar bu yüzden her fırsatta su olan yerlere giderler. Tatil dediğimizde büyük çoğunluğumuz deniz kenarını seçeriz. Dinlemek istediğimizde imkanımız varsa mutlaka bir su kenarına gideriz.  Bence bunun nedeni suyun doğamızda var olmasıdır. 

Su Manzaraları (11)

Su dinlenmek yada huzur bulmak istediğimizde bizi kendine çektiği gibi fotoğrafçıları da kendine çekiyor. Waterscapes yani su manzaraları çeken amatör yada profesyonel yüzlerce fotoğrafçı var. Su manzaralarının resimlerini çekmek fotoğrafçılığın dallarından biri haline geldi. İşte bu fotoğrafçıların yakaladığı muhteşem resimler arasından en beğenilenleri sizin için bir araya getirdik. 

Su Manzaraları (1)

Su Manzaraları (2)

Su Manzaraları (3)

Su Manzaraları (4)

 

Su Manzaraları (5)

Su Manzaraları (7)

Su Manzaraları (8)

Su Manzaraları (9)

Su Manzaraları (10)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Su-Manzaraları-4.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/08/Su-Manzaraları-4-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamGüzel Su Manzaraları,Su Manzaraları,Su Manzaraları FotoğraflarıSu Dünya'da insanların en çok ihtiyaç duyduğu şey. Su insanın doğasında vardır. Bebekken vücudumuzun %90'nı yetişkin hale geldiğimizde ise %60'ı sudur. Su sadece insanlar için değil dünya'da yaşayan tüm canlılar için temel besin kaynağıdır. Dünyadaki hiçbir canlı özellikle de  insanlar yaşam kaynağı olan sudan vazgeçemezler ve suyun yerine başka...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...