Yüzümüz de en dikkat çeken yer şüphesiz gözlerimiz. Görmemiz için yaratılmış olan gözlerimiz zaman içerisinde güzelliğin en önemli unsurlarından biri olmuş.

Özellikle kadınların göz rengine ve şekline çok önem verdiklerini ; güzel gözler için estetik ameliyat olduklarını , ağır makyajlar yaptıklarını ve renkli lensler kullandıklarını biliyoruz. Peki güzel gözün bir ölçüsü var mı?

Altın oran kuralı insan güzelliği için de kullanılan bir ölçü birimidir. İnsan yüzündeki bu altın oran elbetteki cetvelle ölçülüp belirlenmemiş . Bilim adamları ve sanatkarların insan yüzünde yüzün genişliğini , dudak ve kaşların birleşim yerini , burun genişliği vb. özellikleri baz alarak kabul ettikleri bir oran. Fakat göz için bir güzellik ölçü birimi yok. Bu tamamen insanların bakış açısı ve beğenisiyle ilgili.

Ülkemizde ve dünyada güzel göz denildi mi akla gelen iri badem şeklinde ve renkli gözler . Dünyada en az görülen ve en çok beğeni gören göz renginin yeşil ve amber rengi olduğu söyleniyor. Mavi göz rengi yeşil ve amberden sonra beğeni gören ve az görülen göz renklerinden biri. En çok görülen göz rengi ise kahverengi. Bu bilgiler ışığında insanların beğenisi ve tercihi doğrultusunda iri şekilli ve renkli bir göz rengine sahipseniz güzel gözlü insanlar sınıfına dahilsiniz demektir.

Badem Göz

Günümüzde göz rengini renkli lenslerle değiştirmek mümkün ama benim görüşüm bu lenslerle güzel olmak bir yana dursun kullanan kişide donuk ve yapay bir göz rengine neden oluyor. Güzellik günümüz insanı için ne kadar önemli olsa da bence sağlıklı bir çift göze sahipseniz dünyanın en güzel gözleri sizin gözleriniz.

Şimdi sıra geldi dünyada kabul görmüş ve en güzel gözlere sahip olduğu düşünülen ünlü kadın sanatçılara.

 

Aishwarya-Rai

Audrey-Hepburn

 Audrey-Hepburn

Charlize-Theron

Charlize-Theron

Celina-Jaitley

Celina-Jaitley

Elizabeth-Taylor

Elizabeth-Taylor

Giada-de-Laurentiis

Giada-de-Laurentiis

Kristin-Kreuk

Kristin-Kreuk

Milla-Jovovich

Milla-Jovovich

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/06/Aishwarya-Rai.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/06/Aishwarya-Rai-150x150.pngEbru ELTUNYaşamDünyanın En Güzel Gözlü Kadını Kim?,Dünyanın En Güzel Gözlü ÜnlüleriYüzümüz de en dikkat çeken yer şüphesiz gözlerimiz. Görmemiz için yaratılmış olan gözlerimiz zaman içerisinde güzelliğin en önemli unsurlarından biri olmuş. Özellikle kadınların göz rengine ve şekline çok önem verdiklerini ; güzel gözler için estetik ameliyat olduklarını , ağır makyajlar yaptıklarını ve renkli lensler kullandıklarını biliyoruz. Peki güzel gözün bir...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...