Plaj denildiğinde aklamıza sarı veya beyaz kumlar, güneş, deniz ve dalgalar gelir. Çoğumuzun bildiği ve gittiği plajlar bu şekildedir. 

Dünyanın bazı yerlerinde ise bildiğimiz plajlardan çok farklı, çok değişik ve çok güzel olağanüstü plajlar varmış. Bu plajların bazıları insanların bilinçsiz davranışları ve farkında olmadıkları olaylar sonucu oluşmuş ,kimiside doğal olarak meydana gelmiş. Ben bu plajları ilk kez gördüm ve hayran kaldım. 

Bu güzel plajların farklı renklerde olmalarının nedeni çoğunlukla o bölgede yaşanan doğal olaylar. Volkanik patlamalar yüzünden siyah ve nadir görülen yeşil plajlar meydana gelmiş. Mercanlar yüzünden pembeye dönen plajlarda var. İçindeki mikroorganizmalar yüzünden geceleri parlayan ve yine Dünya üzerinde saklı kalmış suların kayaları oyarak oluşturduğu cennet gibi plajlarda bulunmakta. 

Birbirinden ilginç ve güzel bu plajların resimlerini ve yerlerini sizlerde görün istedik. 

Kaliforniya’daki Cam Plaj

Uzun yıllar boyunca halk çöpünü bu alana atmış. Daha sonrasında çöp atılması yasaklanmış ama atılan camlar yok olmamış. Bu plajda sörf yapıldığı için camlar parçalanarak plaj kumuna karışmış ve cam plaj meydana gelmiş. 

Glass Beach

Glass Beach 1

Meksika’daki Gizli Plaj

Meksika’daki ıssız adaların birinde doğal süreç sonucu meydana gelmiş bir plaj.

Meksika Gizli Plaj

Meksika Gizli Plaj 1

Bahamalar’daki Pembe Plaj

Sörf yapanların parçalanmasına sebep olduğu mercanların pembe renge dönüştürdüğü çok güzel bir plaj.

Pembe Plaj

Pembe Plaj 1

İzlandada  Jokulsarlon Plajı

İzlanda ‘da volkanik olaylar sonucu kum siyah renge dönüşmüş ve parçalanan buz parçaları karaya vurmuş. Tezat ama güzel bir görüntü ortaya çıkmış. 

Jokulsarlon Plajı

Jokulsarlon Plajı 1

Yeni Zellandadaki Yumurta Şeklindeki Kayaları İle Meşhur Plaj

Dalgaların karaya vurması sonucu bu kayaların bu şekli aldığı söyleniyor. Bu kayaların neden ve nasıl bu kadar düzgün ve yuvarlak olduğu açıklanamasa da çok ilginç olduğu ortada.

Olağandışı Plaj 1 (3)

Olağandışı Plaj 1 (2)

Olağandışı Plaj 1 (1)

Avusturalya’da deniz kabuklarından oluşmuş bir plaj.

Olağandışı Plaf

Kaliforniyada mor kumları ile mükemmel bir görüntüye sahip bir plaj.

Mor Plaj

Mor Plaj 1

Fransa’da zümrüt gibi parlayan yemyeşil bir plaj.

Yeşil Plaj

Yeşil Plaj 1

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/09/Glass-Beach.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/09/Glass-Beach-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamOlağandışı Plajlar,Sıra Dışı PlajlarPlaj denildiğinde aklamıza sarı veya beyaz kumlar, güneş, deniz ve dalgalar gelir. Çoğumuzun bildiği ve gittiği plajlar bu şekildedir.  Dünyanın bazı yerlerinde ise bildiğimiz plajlardan çok farklı, çok değişik ve çok güzel olağanüstü plajlar varmış. Bu plajların bazıları insanların bilinçsiz davranışları ve farkında olmadıkları olaylar sonucu oluşmuş ,kimiside doğal olarak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...