Doların Üzerindeki Sembollerin AnlamlarıBu zamana kadar Amerikan dolarının üzerinde bulunan sembollerin ne olduklarına dair bir çok komplo teorisi ortaya atıldı. Doların üzerinde bulunan piramit, ok, göz ve bazı yazılar, kimileri tarafından Mason sembolleri, kimileri tarafından Satanizmin sembolleri olarak yorumlandı.

Bu semboller üzerine yapılan yorumların bir çoğu şu doğrultudaydı.

“Amerika’nın bir inanç sistemi tarafından yönetiliyor. Bu sistem ortaya çıkıp kendi deşifre etmek yerine, bu şekilde ipuçları vererek varlığını insanlara gösteriyordu.”

Peki, gerçekten doların üzerindeki bu semboller kullanılarak, bu mesajlar mı verilmek isteniyor?

İşte tarihçilerin bu semboller hakkındaki düşünceleri;

BİTMEMİŞ PİRAMİT

BİTMEMİŞ PİRAMİT

İnşa edilmekte olan dev bir yapıt. Piramit zaten mutlak gücün simgesi. Evrensel bir anlam taşıyor. Uzaya açılan kapı. Amerikan ulusu, piramit gibi inşa ediliyor anlamında kullanıldı.

13 RAKAMI 

13 RAKAMI

Bitmemiş piramidin merdivenindeki basamak sayısı. Amerikayı o dönemde oluşturan kolonilerin sayısı. Ama aynı zamanda ülkeyi yöneten 13 aileyi de sembolize ettiği iddia ediliyor.

OK VE ZEYTİN DALI 

OK VE ZEYTİN DALI

Amerika’nın dünyaya mesajı: Barış isteriz ama gerektiğinde savaşırız. Kartal ise hızın, çevikliğin ve özgürlüğün sembolü. ABD iki “büyük mühür” kullanıyor. Barış zamanında kartal, zeytin dalına bakıyor, savaş zamanında oklara.

ANNUIT COEPTIS 

Doların Üzerindeki Sembollerin Anlamları

Gözün üzerinde ve kartalın kalkanında yer alıyor. Latince bir sözcük. “O (tanrı ya da kader) bizi (yaptıklarımızı) onaylıyor” anlamında. Kartalın kalkanında yer alıyor.

TEPEDEKİ GÖZ

Doların Üzerindeki Sembollerin Anlamları

Piramitin tepesinde yer alıyor ve “her şeyi gören göz” olarak biliniyor. ABD’nin günümüzdeki konumunu çok iyi özetliyor. 1776’da düşünülmüş olması ayrıca önem taşıyor.

MÜHÜRLER

Doların Üzerindeki Sembollerin Anlamları

ABD iki büyük mühür kullanıyor. Barış zamanında kartal zeytin dalına bakıyor, savaş zamanında oklara.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/33117d1354616371-dolar.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/33117d1354616371-dolar-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamBu zamana kadar Amerikan dolarının üzerinde bulunan sembollerin ne olduklarına dair bir çok komplo teorisi ortaya atıldı. Doların üzerinde bulunan piramit, ok, göz ve bazı yazılar, kimileri tarafından Mason sembolleri, kimileri tarafından Satanizmin sembolleri olarak yorumlandı. Bu semboller üzerine yapılan yorumların bir çoğu şu doğrultudaydı. 'Amerika'nın bir inanç sistemi tarafından yönetiliyor. Bu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...