Hemen hemen hepimiz doğadaki en renkli kuş türünün papağan olduğunu düşünürüz. Evet papağanlar renkli gösterişli tüyleriyle renk şöleni gibi hayvanlardır ama doğadaki en parlak ve renkli kuş türü sinek kuşudur. 

Havada asılı kalabilen çok hızlı kanat çırpan küçük bir kuş türüdür sinek kuşu. Beslenebilmek için havada asılı kalır , normalde saniyede  50 ila 80 defa kur yaparken ise saniyede 200 defa kanat çırpar. Kuş fotoğrafı çeken fotoğrafçıların en fazla dikkatini çeken kuş türüdür. 

Sinek Kusu (9)

Bu küçük kuşun en özel yanı ise mücevher gibi parlayan tüyleridir. Ağırlığı sadece 1.8 gram boyu ise 11 santimetre olan sinek kuşunun boyundan büyük bir güzelliği vardır.Bu güzel tüyler bu küçük kuşu benzersiz hale getirirken ne yazık ki insanların hedefi haline de getirmektedir.

Sinek Kusu (16)

Tüylerinden ve organlarından süs eşyası yapmak amacı ile yada canlı satış yapabilmek için bu güzel kuşlar ne yazık ki  bilinçsizce avlanmaktadır. İnsanlara süs eşyası olmaması, doğada küçük parlak bir mücevher gibi hep parlaması dileği ile birbirinden güzel sinek kuşu fotoğrafları. 

Sinek Kusu (12)

Sinek Kusu (14)

Sinek Kusu (10)

Sinek Kusu (3)

Sinek Kusu (7)

Sinek Kusu (6)

Sinek Kusu (4)

Sinek Kusu (11)

Sinek Kusu (8)

Sinek Kusu (13)

Sinek Kusu (15)

Sinek Kusu (5)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/09/Sinek-Kusu-11-682x1024.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/09/Sinek-Kusu-11-150x150.jpgEbru ELTUNYaşamSinek Kuşu Fotoğrafları,Sinek Kuşu Hakkında Bilgi,Sinek Kuşu ResimleriHemen hemen hepimiz doğadaki en renkli kuş türünün papağan olduğunu düşünürüz. Evet papağanlar renkli gösterişli tüyleriyle renk şöleni gibi hayvanlardır ama doğadaki en parlak ve renkli kuş türü sinek kuşudur.  Havada asılı kalabilen çok hızlı kanat çırpan küçük bir kuş türüdür sinek kuşu. Beslenebilmek için havada asılı kalır , normalde...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...