Deniz, Şirince ve Efes - Selçuk'a Geziİzmir’in dünyaca ünlü ilçesi Selçuk’u hiç gezdiniz mi?

İzmir’e 80 km uzaklıkta bulunan bu şirin sahil kenti denizi, kumsalı, doğal ve tarihi güzellikleriyle bütün dünyayı kendini hayran bırakıyor. Gezmeyi seviyorsanız mutlaka ama mutlaka Selçuk’a uğramalısınız.

Selçuk’ta neler yapabilirsiniz?

Pamucak Plajı

Selçuk’un Pamucak beldesi Ege’nin en güzel sahillerine sahiptir. Altın sarısı yüzlerce metre uzunlukta sahili ve olağanüstü güzellikle bir denize sahiptir. Denizi hem temiz hemde sığdır. Yüzme bilmeseniz de hiç bir denizde açılamadığınız kadar burada açabilirsiniz. 100-150 metre hiç yüzmeden ilerleyebiliyorsunuz.

Selçuk Pamucak Dereli Sahili

Bu bölgede hem halk plajı hem de kamplar bulunmaktadır. Dereli kampında 100-120 TL arasında değişen odalardan kiralayarak güzel bir tatil yapabilirsiniz. Daha çok gençlerin tercih ettiği Dereli kampında çok sayıda turist bulunmaktadır. Selçuk doğal ve tarihi güzellikleriyle çok sayıda turisti bu bölgeye çekmektedir.

Selçuk Pamucak Dereli Sahili 2

Efes Antik Kenti

Selçuk’a geldiğinizde Efes Antik Kenti’ne mutlaka uğramalısınız. Yılda milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan bu harikulade tarihi yapıyı gezerken gördükleriniz sizi büyüleyecek. Binlerce yıl öncesinde inşa edilmiş olan Efes Antik Kenti, çok fazla bozulmadan bu zamana kadar ayakta kalmayı başarmış. Antik Tiyatro, Kütüphane binası, evler, dükkanlar olduğu gibi duruyor.

Antik Tiyatro
Efes Antik Tiyatro

Efes Antik Kenti gezisinden hemen sonra Dünya’nın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı’nı da uğramanızı tavsiye ediyorum.

Not: Yanınızda mutlaka şapka, şemsiye su alınız.

Şirince

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Şirince Köyü, doğa severlerin sıkça uğradıkları yerlerden biridir. Selçuk’a 8 km uzaklıkta bulunan Şirince Köyü doğası, mimarisi ve sıcak kanlı insanlarıyla ziyaretçilerine harika zamanlar geçirtiyor. Bir günlük gezi bana yetmez diyenler, pansiyon kiralayarak bir kaç gün kalabilir ve doğanın tadını çıkarabilirler.

Selçuk Şirince Köyü

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36117d1377006450-selcuk.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36117d1377006450-selcuk-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamİzmir'in dünyaca ünlü ilçesi Selçuk'u hiç gezdiniz mi? İzmir'e 80 km uzaklıkta bulunan bu şirin sahil kenti denizi, kumsalı, doğal ve tarihi güzellikleriyle bütün dünyayı kendini hayran bırakıyor. Gezmeyi seviyorsanız mutlaka ama mutlaka Selçuk'a uğramalısınız. Selçuk'ta neler yapabilirsiniz? Pamucak Plajı Selçuk'un Pamucak beldesi Ege'nin en güzel sahillerine sahiptir. Altın sarısı yüzlerce metre uzunlukta...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...