Büyük İkramiye Kazanıp Kaybedenler 1

Şans oyunlarından para kazanmak herkesin hayali. Meblalar o kadar büyük ki hayaller bile yetişemiyor paranın miktarına. Bazıları bu kadar büyük paralardan korkarlar. Bazıları hiç istemezler. Çok para uğursuzluk ve şansızlık getiririr, büyük paranın büyük derdi olur, çok paranın sorumluluğuda büyük olur düşüncelerini de çok kişi benimsemiştir.

Gerçekten çok para uğursuzluklu mu getiriyor, insanlar kendilerinimi kaybediyorlar bilmiyorum. Büyük paralar kazanıp sonraiyi olmuş kişilerden örnekler verelim.

Osman Kaplan (340 milyar)

Denizli’nin Çivril ilçesinde marangoz olarak geçimini sağlayan Osman Kaplan, çeklerini ödeyemediği için önce hapse girmiş ve 1999 yılında hapisten çıktıktan tam 2 gün sonra sayısal lotodan 340 milyar kazanmış.

Her parayı bulan erkek gibi Kaplan’ın ilk işi eşinden boşanmak olmuş. Ardından İzmir’de Pınar Şirin adlı şarkıcıyla 20 milyar lira harcayıp Hilton’da nişan yapmış ve 6 ay sonra ondan da ayrılmış. Hızlı yaşayan Kaplan’ın parası kısa sürede tükenmiş tabiki. Hızlı bir hayat yaşadım, para bitti.” diyerek de yaşadıklarını özetliyormuş.

Cem Postacı (1 milyar 250 milyon)

Büyük İkramiye Kazanıp Kaybedenler 2

Milli Piyango’nun 1990 yılbaşı çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazanan Adanalı Cem Postacı’nın peşini aksilikler bir türlü bırakmamış. Önce 1996 yılında oğlunu trafik kazasında kaybetmiş. Oğlunu kaybettikten sonra kazandığı ikramiyeyle emlak işine giren Postacı, bir süre sonra iflas etmiş.

İşlerinin bir dönem çok iyi gittiğini, hiç tanımadığı kişilerin akraba olarak karşısına çıktığını anlatan Postacı, şimdi kimsenin kendisine yardıma yanaşmadığını vurguluyormuş. Postacı, “Para mutluluk getirmiyor, yuvam dağıldı, toparlamak için varımı yoğumu harcadım. Eşim beni terk etti. Şimdi bir otomobilim, evim ve emekli maaşım var. Keşke o bileti almasaydım da o para çıkmasaydı.” diyormuş.

Nusrettin Çınar (6 milyar)

Büyük İkramiye Kazanıp Kaybedenler 3

Evli ve 3 çocuk babası olan Nusrettin Çınar da Turhal’da Milli Piyango’dan 6 milyar TL ikramiye kazanmış. Önce yurt dışına giden Çınar, otobüs alarak Turhal’a şehirlerarası otobüs şirketi kurmuş. İşleri iyi gitmeyen Çınar, 1995 yılında iflas etmiş.

Mehmet Sarıoğlu

Denizli’nin Sarayköy ilçesine bağlı Tırkaz köyünde yaşayan Mehmet Sarıoğlu, bundan 40 yıl önce bir Milli Piyango biletinden büyük ikramiyi kazanmış. Bir anda zengin olan Sarıoğlu, hiç evlenmemiş, köyünde kendisine güzel bir ev yaptırmış.

Zamanla parası kalmayınca komşuları ona bakmaya başlamış. Devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdüren Sarıoğlu’nun evi yanınca köylüler aralarında topladıkları parayla evini tamir ettirmişler. 40 yıl önce büyük ikramiyeyi kazanan Sarıoğlu bir süre önce barakasında donarak ölmüş.

Ken Proxmire (1 milyon$)

1977 yılında Michigan ‘da bıçak bileyiciliğinden hayatını kazanan Proxmire, yılın en büyük ikramiyesini (1 milyon$) kazanmış. İkramiyeyi kazandıktan hemen sonra Kalifornia’ya taşınmış ve orada spor eşyaları satan bir dükkan zinciri kurmuş . Kısa bir süre sonra iflas etmiş ve karısı da tam bu sırada ondan boşanmış.

Callie Rogers  (3 milyon$)

Callie Rogers İngiltere piyangosundan 3 milyon $ kazanmış. 16 yaşında olan Rogers, bütün parasını tatillere, alışverişe, arkadaşlarına ve göğüs estetiklerine harcamış. Bundan 6 yıl sonra şuan 22 yaşında olan Rogers , 2 çocuğuna bakabilmek için hizmetçilik yapıyor ve geçmişten kalan borçlarını ödemeye çalışıyormuş.

Willie Hurt  (3.1 milyon$)

Willie Hurt 1989 yılında Michigan’da 3.1 milyon$lık büyük ikramiyeyi kazanmış. İkramiyeyi kazanmasından sadece 2 yıl sonra Hurt’un hayatı bir enkaz yığınına dönmüş. Önce karısı onu boşamış. Sonra Hurt tüm parasını kokaine harcayıp servetini tüketmiş.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/21860d1316092918-buyuk-ikramiye-ortagi-umraniyeden-26115.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/21860d1316092918-buyuk-ikramiye-ortagi-umraniyeden-26115-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamŞans oyunlarından para kazanmak herkesin hayali. Meblalar o kadar büyük ki hayaller bile yetişemiyor paranın miktarına. Bazıları bu kadar büyük paralardan korkarlar. Bazıları hiç istemezler. Çok para uğursuzluk ve şansızlık getiririr, büyük paranın büyük derdi olur, çok paranın sorumluluğuda büyük olur düşüncelerini de çok kişi benimsemiştir. Gerçekten çok para uğursuzluklu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...