2012 yılına girdiğimiz şu günlerde, en çok konuşulan konulardan biri olan, Mayalar’ın alametlerin den, “2012 Kıyamet Günü” insanların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Bu zaman kadar gerçekleşen bazı olaylar Mayalar’ın kıyamet alametlerini destekler nitelikte.

Maya takviminin sonu olan 23 Aralık 2012’ye inananların sayısı o kadar arttı ki, bazı yerlerde işi gücü bırakıp geri sayıma başlanmış durumda.

Son olarak dün Amerika’da gerçekleşen toplu kuş ölümleri de şüpheyi iyice arttırdı.

Ani Kuş Ölümleri
Bunlar Kıyamet Alametleri Mi? 1

ABD’nin Arkansas eyaletinde 2012’nin ilk saatlerinde binlerce kuş gökten adeta yağdı!

2012’nin gelişiyle birlikte kıyamet söylentileri artarken ABD’nin Arkansas eyaletinin Beebe kasabasında garip bir olay yaşandı. Binlerce karatavuk dün gece öldü. 5000 karatavuk adeta gökten yağdı. Ölümlerin sebebi ise henüz bilinmiyor.

Aynı olayın geçen yıl da yine yılbaşında gerçekleşmesi de şüpheleri artıran bir unsur oldu. Karatavukların gece uçmasının da tuhaf olduğunu bildiren yetkililer bu tip kuşların gece uçmaya ehil olmadığını belirtti.

Bilim adamları ve belediye yetkililerinin konuyla ilgili araştırmaları sürerken başka ihtimaller üstünde de duruluyor. Geçen seneki kuş ölümleri için havai fişekler gerekçe gösterilmişti. Olası sebepler arasında yıldırım düşmesinin de kuşları öldürebileceği belirtiliyor. Ancak tüm bu gerekçelere rağmen bu olayın bir kıyamet alameti olduğuna inananların sayısı hiç de az değil.Devasa Obruklar

Bunlar Kıyamet Alametleri Mi? 2

Guatemala’da 65 yaşındaki yaşlı kadın gece gürültüyle yataktan fırladı. Önce dışarda doğal gaz patlaması olduğunu düşündü. Ancak, korku ve hayretle yatağının hemen altında 12 metre derinliğinde obruk oluştuğunu gördü.

Obruk yatağını yutacak genişlikte olmadığı için şanslıydı. Mahalle sakinleri obruk oluşmadan önce bir kaç haftadır yer altından garip sesler duyduklarını söyledi. Yaşlı kadının evi ulusal afet kurumu yetkililerince incelemeye alındı.

Bunlar Kıyamet Alametleri Mi? 3


2007 yılında yine başkent Guatemala’da oluşan devasa obruk evleri ve araçları yutmuş 3 kişi ölmüştü. 2010 yılında ise benzer bir olayda 3 katlı bir bina obrukta yok olmuştu.Depremlerin Çoğalması

Bunlar Kıyamet Alametleri Mi? 4

“Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır… depremler çoğalacak…” (Ramuz-El Ehadis, 476/11) “Kıyametten önce iki büyük hadise vardır… ve sonra da zelzeleli yıllar.” (Ramuz-El Ehadis, 187/2) Amerikan Ulusal Deprem Enformasyon Merkezi verilerine bakılırsa 1999 yılında, yeryüzünde 20.832 deprem meydana gelmiştir. Bu depremlerde yaklaşık olarak 22.000 insan hayatını kaybetmiştir. 1980 yılı ile 2003 yılı arasındaki 23 yıllık dönemde meydana gelen ve şiddeti 6,5’ten büyük olan deprem sayısı 1685 olmuştur.

Ordunun Yok Olması


Bunlar Kıyamet Alametleri Mi? 5

“Mehdi’nin beş alameti bulunur. Bunlar Süfyani, Yemani, semadan bir sayha (çağrı, nara), Beyda’da bir ordunun batışı ve günahsız insanların öldürülmesidir”. (Naim Bin Hammad) “…Kendisine bir ordu gönderilecek. Bunlar yerin bir çölünde iken yere batırılacaklardır.” (Müslim’den; Geleceğin Tarihi 4, s.31) “Bir ordu savaş için gelir, çöle girdiğinde baş ve sonundakileri batar, ortadakiler de kurtulmaz.” (Hanbel, Tirmizi, İbni Mace, Ebu Davud’dan; Geleceğin Tarihi 4, s.30)

2003 yılında gerçekleşen Irak Savaşı sırasında Irak ordusunun büyük bir kısmının neredeyse birdenbire ortadan yok olması savaşın en dikkat çekici olaylarından biriydi. Birçok gazete ve televizyonda, Cumhuriyet Muhafızları olarak bilinen yaklaşık 60.000 kişilik ordunun ve Fedailer olarak bilinen yaklaşık 15.000 Iraklı askerin kaybolması haber olarak yer aldı. Yan sayfadaki hadislerde bu konuya dikkat çekilmesi, Hz. İsa’nın ve dolayısıyla Hz. Mehdi’nin geliş alametlerinden biri olan “bir ordunun batması” olayının gerçekleşmiş olabileceğini göstermektedir. (En doğrusunu Allah bilir.) Nitekim ilerleyen günlerde de savaş uçaklarının bir kısmının çöl kumları altına gömülmüş olarak bulunması, hadiste bahsedilen çölde bir ordunun batması olayının Irak ordusu ile ilgili olma ihtimalini güçlendirmektedir.1979- DÖRDÜNCÜ SULH (ARAP-İSRAİL SAVAŞI)

Bunlar Kıyamet Alametleri Mi? 6

“Sizinle insanlar (bir nüshada Rumlar deniyor) arasında dört sulh olacak, dördüncü sulh, Heraklius ehlinden bir adam vasıtası ile olur ve bu yedi sene devam eder…” (Kıyamet Alametleri, Osman Çataklı, 299/8) Haber verilen kıyamet alametlerinden biri de Arap-İsrail Savaşı.Bu alamete göre Müslümanlarla Müslüman olmayanlar arasında 4. kez bir barış anlaşması yapılacak, bu anlaşma 7 yıl sürecektir. İslam aleminden birçok kimsenin kanaati, hadiste geçen “4. Sulh”un, 1979’da ABD-İsrail ve Mısır arasında Amerika’da Camp David’de yapılan anlaşma olduğudur.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/26492d1325672079-kiyamet-alametleri-mi-3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/26492d1325672079-kiyamet-alametleri-mi-3-150x150.jpgFatih ELTUNYaşam2012 yılına girdiğimiz şu günlerde, en çok konuşulan konulardan biri olan, Mayalar'ın alametlerin den, '2012 Kıyamet Günü' insanların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bu zaman kadar gerçekleşen bazı olaylar Mayalar’ın kıyamet alametlerini destekler nitelikte. Maya takviminin sonu olan 23 Aralık 2012'ye inananların sayısı o kadar arttı ki, bazı yerlerde işi gücü bırakıp...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...