Batı medeniyetinin çok büyük ve eşsiz gücünü simgeleyen, şimdilerde filmiyle ve sırlarıyla anılan Titanic gemisi. İnsanoğlunun acizliğini ve zayıflığının bir göstergesi olan bu gemi, teknoloji ne kadar gelişse de doğa karşısında çaresiz olduğumuzu bizlere ispat etmiştir.
Bu Gemiyi Hiçbir Şey Batıramazmış! 1

1912 Yılının 14 Nisan günü , üzerinde güneş batmayan Britanya İmparatorluğunun övünç kaynağı , asrın teknoloji harikası Titanic gemisinin Amerika’ya ilk seferini yapacağı gündür. İngiltere’nin Southampton limanında hareketli bir gün yaşanmaktadır. Avrupanın en zengin aileleri gemide yerlerini alırken rıhtımda yapımcı firma White Star’ın bandosu valsler çalmaktadır.Gazeteciler şirket yetkilisinden geminin o zamana kadar görülmemiş harika özelliklerini dinlerken gemi kaptanı Edward Smith bir gazetecinin ” Bu gemi için batmaz diyorlar ; doğru mu ? ” sorusu üzerine birden coşarak ” Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz ” cevabını verir.

Titanic’e ait birinci sınıf bilet
Bu Gemiyi Hiçbir Şey Batıramazmış! 2

Titanic gemisinin gerçek fotoğrafları

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/23113d1316254343-titanik-gemisi-gercek-resimler3.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/23113d1316254343-titanik-gemisi-gercek-resimler3-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamTitanicBatı medeniyetinin çok büyük ve eşsiz gücünü simgeleyen, şimdilerde filmiyle ve sırlarıyla anılan Titanic gemisi. İnsanoğlunun acizliğini ve zayıflığının bir göstergesi olan bu gemi, teknoloji ne kadar gelişse de doğa karşısında çaresiz olduğumuzu bizlere ispat etmiştir. 1912 Yılının 14 Nisan günü , üzerinde güneş batmayan Britanya İmparatorluğunun övünç kaynağı ,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...