Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 1
Vücut tüyü

İnsanların vücut tüyleri, hayvanların tam tersine, tüm bedende ince, jenital bölgede ise kalın. Bu gelişimin 3.3 milyon yıl önce, ‘bit’lerin yayılmasıyla eşzamanlı olduğuna dikkat çekiliyor. 

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 2
Öpüşme

Dünyanın tüm kültürlerinde öpüşme yok, o halde öpüşmenin genetik olduğu söylenemez. Atalarımızın bebeklerini ağızdan-ağıza beslemiş olması ihtimali, ve öpüşmenin buradan geldiği öne sürülen teorilerden bir tanesi.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 3
Batıl İnanış

Mantığımız bize batıl inanışların gerçek olmadığını söylese de, biz onlara inanmaya devam ediyoruz. Kara kedi gördüğümüzde verdiğimiz tepkinin daha çok ‘doğaüstü’ olaylara inanma isteği ve dinin etkisinden kaynaklandığı ifade ediliyor.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 4

Burun Karışma

Dört çocuktan biri’nin sergilediği bu davranışın insan için hiç bir faydası bulunmaması, bilim adamlarını teori üretmekte zorluyor.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 5

Rüya görme

Günümüzün bilim adamları, Sigmund Freud’un “rüyalar, bilinç dışı isteklerimizin ifadeleridir” tezini reddediyor. Neden rüya gördüğümüz de hala açıklanamıyor.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 6

Ergenlik

Ergenlik dönemi geçiren tek varlık insanlar. Benzer bir ‘geçiş dönemi’ yaşamayan hayvanların, olgun hayata alışmak için yeterince ‘büyük’ beyinlerinin olmadığına işaret ediliyor. İnsanların ise, erişkinliğin getirdiği sorunlarla mücadele edebilmek için beyin adaptasyonu sürecinde ergenlik yaşadıkları öne sürülüyor.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 7

Gülmek

Gülmek insan vücudunda endorfin salgılaması sonucunda ‘mutlu bir his’se yol açsa da, neyin bizi güldürdüğü hala tam olarak açıklanmadı. Çoğumuzun tasarlanmış esprilere değil, insanların yaptığı ‘banal’ yorumlara güldüğü belirtiliyor.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 8

İyilikseverlik

İyilik yapma durumu insanlara özgü olmakla beraber, neden iyilik yapmayı seçtiğimiz hala yanıt bulamıyor. Bazı bilimadamlarına göre, iyilikler, grup bağlarını güçlendiriyor.

 

Bilimin Cevap Bulamadığı 10 Soru 9

Yüz kızarması

Sadece insanoğlu’nda bulunan bu özellik, “kızarma, insan ifadelerinin en tuhafı” diyen Charles Darwin’in bile kafasını karıştırmıştı. Yüz kızarmasına ilişkin, evrim teorisi yetersiz kalıyor, çünkü hayatta kalabilmemiz için yüz kızarmasının herhangi bir fonksiyonu yok. Daha güzel görünebilmek için isteksiz de olsa yüzümün kızardığı, öne sürülen tezlerden biri.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/12320d1316091965-20090822101054.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/12320d1316091965-20090822101054-150x150.jpgFatih ELTUNYaşamVücut tüyü İnsanların vücut tüyleri, hayvanların tam tersine, tüm bedende ince, jenital bölgede ise kalın. Bu gelişimin 3.3 milyon yıl önce, 'bit'lerin yayılmasıyla eşzamanlı olduğuna dikkat çekiliyor.    Öpüşme Dünyanın tüm kültürlerinde öpüşme yok, o halde öpüşmenin genetik olduğu söylenemez. Atalarımızın bebeklerini ağızdan-ağıza beslemiş olması ihtimali, ve öpüşmenin buradan geldiği öne sürülen teorilerden...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...