Önümüzdeki hafta anneler günü ve hepimizin bu günlerde  düşündüğü şey ” anneme ne hediye alsam acaba”?

Küçükken anneler günü daha kolaydı bence. Annenin pek bir beklentisi olmazdı ,bir buket çiçek veya babanızın son alda alıp elinize tutuşturduğu bir hediye yeterdi. Artık yetişkiniz kendi paramızı kazanıyoruz ve hesapsızca harcıyoruz annemizde bunun farkında. Bu durum annelerin hediye beklentisini bir hayli değiştirdi. 

Kendi annemi göz önüne alarak annelerin bu özel günde ne isteyip ne istemediklerini anlatayım. Bütün annelerin klasik sözüyle başlar hediye muhabbeti ” hediyeye ne gerek var çocuğum sizin varlığınız yeter”. Doğru olmasına doğru bir söz ama her anne çocuklarından ve eşinden güzel bir hediye beklemektedir.

Kendi annemden yola çıkarak istemedikleri hediyeleri sıralarsak :

Şu günlerde her yerde reklamını gördüğünüz küçük mutfak eşyalarından birini almayı düşünüyorsanız vazgeçin çünkü annenizde hepsi mevcut ve bu mutfak için alınan bir hediye annenize özel değil.

Elbise ayakkabı gibi bir hediye düşünüyorsanız bu fikirden de vazgeçin anneler bu tür hediyeleri özel bulmuyor. Bu tür hediyelerin üstüne olmama veya beğenilmeme riski çok yüksek.

Kardeşlerinizle birleşip bir hediye almayı ve birlikte vermeyi planlıyorsanız bu annenizin hem gözüne hem zevkine hitap etmeli . Özensiz küçük bir hediye annenizde hayal kırıklığı yaratabilir.

Peki anneler ne istiyorlar?

Kadınlar takılardan çok hoşlanır ve bence bekledikleri küçükte olsa onlara özel bir mücevher. Mücevherden kastım tek taş pırlanta değil elbette ama bu tarz hediyeler onları daha mutlu hissetiriyor.

En son olarak bu hediye olayına babanızın da son günde dahil olabileceğini aklınızdan çıkarmayın buna göre planlarınızı yapın.

Size belli etmese de verdiğiniz hediye karşısında annenizin içinden geçenleri  ve düşebileceğiniz kötü durumları görmek ister mi siniz?

 

Annenize ve kaynananıza aynı hediyeyi almışsanız  annenizin içinden geçireceği söz şu olacaktır ” seni doğuracağıma taş doğursaydım”

Anneler Günü Hediyesi

 

Hediye olarak mutfak eşyası aldıysanız verdiğiniz mesaj şu olacaktır ”sen mutfaktan çıkma anne hep yemek yap anne ” . Bu mesaj pekte çekici gelmiyor.

Anneler Günü Hediyesi 1

 

Annenize paraya kıyıp tablet veya akıllı bir cep telefonu aldıysanız ve anneniz bunları ilk kez kullanacaksa ilk bir kaç ay annenizi bu halde görmeniz muhtemel. 

Anneler Günü Hediyesi 2

 

Cimrilik ettiniz krem veya fondöten türü bir hediye aldınız verdiğiniz mesaj bu seferde şu olacaktır ” sen yaşlandın anne bunlara ihtiyacın olacak”.  Bence uzak durmanızın gereken yanlış mesaj veren hediyeler bunlar. 

Anneler Günü Hediyesi 3

 

Annenizin isteyip istemeyeceğini düşünmeden aldığınız evcil bir hayvan pekte hoşuna gitmeyecektir.

Anneler Günü Hediyesi 4

 

Kardeşinizle konuşmadan hediye aldıysanız ve aynı hediyeyi aldığınızı son anda farkettiyseniz düşeceğiniz durum budur.

Anneler Günü Hediyesi 5

 

Son olarak hediye almayan işin kolayına kaçanlar ” anne hediye alamadım ama unutmadığımı göstermek için kedini paketledim”

Anneler Günü Hediyesi 6

 

Bu yazımın amacı annelerimiz ve anneler günü hakkında bildiklerimizi paylaşmak ve sizi biraz gülümsetmek. Ne alırsanız alın siz annenizin bir tanesi siniz. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun Allah başımızdan eksik etmesin.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/Anneler-Günü-Hediyesi.gifhttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/Anneler-Günü-Hediyesi-150x150.gifEbru ELTUNYaşamÖnümüzdeki hafta anneler günü ve hepimizin bu günlerde  düşündüğü şey '' anneme ne hediye alsam acaba''? Küçükken anneler günü daha kolaydı bence. Annenin pek bir beklentisi olmazdı ,bir buket çiçek veya babanızın son alda alıp elinize tutuşturduğu bir hediye yeterdi. Artık yetişkiniz kendi paramızı kazanıyoruz ve hesapsızca harcıyoruz annemizde bunun...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...