Bugün  size benim çok ilgimi çeken, sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğüm 2023 yılı ve Beyaz Piramitlerden bahsetmek istiyorum. Yazıya başlamadan önce şunu açıkça belirtmek istiyorum ki, bu iki konu hakkında da çok detaylı bilgilere ve kanıtlara sahip değilim. Konular ilgimi çektiği için zaman zaman araştırıyorum ve öğrendiklerime mantıklı anlamlar katmaya çalışıyorum. Aslına bakarsanız da 2023 yılı ile ilgili de, Beyaz Piramitler hakkında da detaylı bilgiye ulaşamıyorsunuz. Büyük bir kısmı söylentiden ibaret. Fakat çok ama çok ilgi çekici. Bende bu söylentileri toparlayıp yazıya dökmeyi uygun buldum. Bakalım sizin de ilginizi çekecek mi?

Bildiğiniz üzere son yıllardan 2023 yılını çokça duyar olduk. Özellikle de Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan 2023 yılına çokça değindi. 2023 yılında Türkiye’nin süper güç olacağından bahsediliyor. Fakat nasıl olacağı konusunda kesin bir açıklama kimseden gelmiyor. Duyduğum tek mantıklı açıklama, Lozan Antlaşmasının gizli maddelerinin 2023 geçerliliği kaybedeceği oldu. Söylenene göre Lozan Antlaşmasında bulunan gizli maddeler, doğal kaynaklarımızı çıkarma ve kullanma konusunda bizi kısıtlıyor. İddialara göre Türkiye’de çok değerli yeraltı kaynakları bulunuyormuş. Fakat bu iddiaların doğru olup olmadığı konusunda bir kanıt yok.  Bu sorunun sorulduğu iki hatırı sayılır tarihçi de, böyle bir şey olmadığını söylediler.  Ama gelin görün ki, devletin en üst makamları 2023 deyip durdular uzun süre. Hatta, şuan ki iktidarın 2023 yılınan göre planları yaptığı söyleniyor. Bazı kişiler de 2023 yılının Cumhuriyetin 100. yılı olduğu için önem arz ettiğini iddia ediyorlar. Yani, bir şeyler var ama biz bilmiyoruz.

Şimdilik bu konu ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Şimdi konunun ikinci ayağı olan Beyaz Piramitlerden bahsedelim…

Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama Çin Devleti sınırları içerisinde Mısır’daki piramitlere benzer piramitlerin olduğu ortaya çıktı. Aslına bakarsanız bu piramitleri bizler yeni duyduk. Piramitlerin varlığı 1900 yılların başından beri biliniyor. Hem de çok enteresan bir olay sonucu fark ediliyorlar. İkinci Dünya Savaşı sırasında yük taşıyan bir Amerikalı ve İngiliz pilot, piramitleri tesadüfen görüyor ve fotoğraflıyor. Bu sayede piramitlerin varlığı ortaya çıkıyor. 5000-6000 yıllık olduğu düşünülen piramitleri Çinliler o kadar gizli tutuyorlar ki, 100 yıl öncesine kadar bu piramitlerin varlığından kimsenin haberi olmuyor. İnanamayacaksınız belki de, piramitlerin en büyüğü 300 metre yükseklikte. Yani, 100 katlı bir bina yüksekliğinde. Taban genişliği 450 metre olan bu piramit, resmen küçük bir dağ büyüklüğünde. Bu kadar büyük yapıları bir şekilde gizlemeyi başaran Çinlilerin amaçlarının ne olduğu, uzun süredir aklımı kurcalıyor. Bütün dünyanın ilgisini çekecek ve turist akınına neden olabilecek bir tarihi yapıları neden gizlersiniz?. Evet bence de güzel bir soru. Şimdi bu soruya, farazi de olsalar cevap verebilecek bulguları değerlendirelim.

Çin’in Xi’an şehri yakınlarında bulunan bu piramitlerle ilgili çok fazla net bilgiye sahip değiliz. Piramitlerle ilgili doğruluğu kesinleşmiş bir kaç bilgi dışında bilgi yok.

Bu bölgede 100 adet irili ufaklı piramit bulunuyor. Piramitler kireç taşı kullanılarak yapılmışlar. En büyüğü 300 metre yüksekliğinde. Piramitlerin içinde birçok mumya olduğu biliniyor. Bu, piramitlerin höyük olduğunu gösteriyor. Yani bir nevi mezarlık.

piramit-2

Ne yazık ki bu kesinleşmiş bilgiler piramitlerin gizemine yeterince ışık tutamıyorlar. Bu bilgilerin haricinde piramitlerin içine gizlice girmiş kişilerin yayınladıkları fakat doğruluğu kanıtlanamamış bazı bilgiler de bulunmaktadır. Birçok kişi de piramitlere giriş yapamasa da çevre köylerde yaşayan Çinlilerden bu piramitler hakkında bilgiler edinmişler. Piramitlerin içinde detaylı bir inceleme yapılamadığı için kesinleşmiş bir veriden söz edemiyoruz.

Piramitlerin bulunduğu bölge yasaklı bir bölgede. Piramitlere yaklaşamıyor, fotoğraf çekemiyor muşsunuz. Her ne kadar bölgede asker olmasa da, bölgeye yaklaşmak çok tehlikeliymiş. Bölge çevresinde bulunan iri ufaklı köylerde yaşayan halkın arasında birçok muhbir olduğu söyleniyor. Yani, herhangi biri piramitlere yaklaştığında veya bu niyeti gösterdiğinde bu muhbirler kolluk kuvvetlerine haber veriyorlarmış. Bölgeye giden kişiler piramitlere yakın köylerde çok sayıda İngiliz ve Amerikan vatandaşlarının olduğunu söylüyorlar. Fakat söylediğim gibi piramitlere hatta bölgeye giriş yasakmış. Bundan dolayı piramitlerin dışından ve içinde çekişmiş görüntü sayısı oldukça az. Uyanık Çin’liler piramitleri gizlemek için tonlarca toprakla piramitlerin üstlerini örmüşler ve ağaçlandırmışlar.

piramit

1947 yılında New York Times gazetesinde yayınlanan fotoğraf. Bu fotoğrafın piramidi ilk keşfeden pilot tarafından çekildiği söyleniyor.

Peki, 2023 yılı Türkiye’si ile piramitler arasından nasıl bir bağlantı var?

Şöyle bir bağlantı var;

Çin Devleti tarafından gizli tutulan bu piramitlerin Türk piramitleri olduğu söyleniyor. Hatta içine girebilmiş kişiler bu iddiayı kanıtlayabilecek fotoğraf çekmişler. Bu kadar kısıtlamaya rağmen piramitlere giriş yapabilen kişiler piramitlerin duvarlarında ay-yıldız figürleri, Türk hükümdarlarının heykelleri, Türk Hükümdarlarının mumyaları ve erimiş çok sayıda tablet olduğunu tespit etmişler. Bu tabletlerde, belki de dünya dengelerini değiştirebilecek bilgilerin olduğu da iddiaların arasında. Çin Devletinin piramitleri gizlemesinin sebebi olarak bu bilgiler gösteriliyor. Ne kadar doğru bilmiyoruz ama mantıklı iddialar…

oguz-kaan

Bu fotoğraf büyük piramidin içinde çekilmiş ve boyu 3 metreye yakınmış. Bu yüz heykelinin Türk Hükümdarı Oğuz Kaan’a ait olduğunu söyleniyor.

Piramidin çevresinde yaşayan halkta şöyle bir inanışın olduğunu biliniyor.

“Türklerin, Güneşin batmasına yakın bir zamanda, orduları ile buralara tekrar geleceklerini, Türklerin Doğu’ya, Asya’ya ve Dünya’ya hakim olacakları”

Yine piramidin içinde bulunan tabletlerde 2023 yılının net bir şekilde işaret edildiği iddia ediliyor. Rahmetli Barış Manço’nun 1973 yılında yazdığı “Kayaların Oğlu” şiirinin son kısmına bakarsak rahmetlinin bu piramitlere girdiği veya bu konu hakkında bilgi sahibi olduğu görülüyor.

Güneyden gelen kavurucu sıcağa
Karşı koruyacaksın onları
Kolay değil, kolay değil
Kayaların oğlu olmak
2023`ün ılık bir ekim sabahında
Bacaklarımda hafif bir uyuşma ile uyandım
Ve sanki yüz yıllık ulu bir çınar gibi
Kök salmaya başladım o sabah
Ve ilk kez sağımda solumda asırlardır
Durmakta olan diğer çınarları fark ettim
Doğudan hafif bir seher yeli yükseldi
Ve asırlık çınarlar beni de aralarına aldılar
Ve 2023’ün ılık bir ekim sabahında
Yeni bir kayaların oğlunun doğuşunu
Beraberce seyre koyulduk…

Şiiri incelediğimizde 2023 yılında Türk Devletlerinin birleşmesine atıfta bulunduğu görebiliyoruz.

Merak edenler için şu bilgiye de vereyim. Google Haritaları kullanarak piramitleri görebilirsiniz. Aşağıdaki linkleri kullanarak Google Earth üzerinden piramitleri görebilirsiniz.

Piramit 1

Piramit 2

Piramit 3

Sonuç olarak, 2023 bir şeyler olacak gibi görünüyor. İnşallah bizler için hayırlı gelişmeler yaşanır ve iddia edildiği gibi ülkemiz süper güç olur.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/piramit.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/piramit-150x150.jpgFatih ELTUNYaşam2023 yılı,Beyaz Türk Piramitleri,Türkiye Süper Güç 2023Bugün  size benim çok ilgimi çeken, sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğüm 2023 yılı ve Beyaz Piramitlerden bahsetmek istiyorum. Yazıya başlamadan önce şunu açıkça belirtmek istiyorum ki, bu iki konu hakkında da çok detaylı bilgilere ve kanıtlara sahip değilim. Konular ilgimi çektiği için zaman zaman araştırıyorum ve öğrendiklerime mantıklı anlamlar...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...