Hemen hemen hepimiz yeni doğmuş bir günlük bir bebek görmüşüzdür. Bu ister ailemizden birinin bebeği olsun ister tanıdığımız birinin bebeği tepkimiz hep aynı olmuştur. Gözümüzde canlandırdığımız bebek görüntüsüyle gördüğümüz bebek arasında çok fark vardır.  Buruş buruş, kıpkırmızı gözü bile açılmamış küçücük bir insan. 

Ben kuzenimin bebeğini ilk gördüğümde şöyle demişim 3 kilo olduğuna emin misiniz? Benim gördüğüm yarım kilo ciğer renginde ve buruşuk bir oğlandı. ”Kucağına al” dediklerinde cesaret edememiştim elimden akıp gidecek sanmıştım. O akşam anneme şunu sordum bende doğduğumda böyle miydim?  Annem gülerek git onu bir de annesinin gözünden gör dedi. Gerçekten anneler yeni doğmuş bebeğini bizim gibi mi görüyor acaba?

Fotoğrafçı Jenny Lewis bir günlük bebekleri ve annelerini fotoğraflamayı düşünmüş. Bunun için internete bir ilan vermiş ve tüm anne ve bebekleri bu yolla bulmuş. 

1 Günlük Bebek (3)Çekimler sonunda Jenny Lewisin tüm annelerin yüzünde gördüğü ifade gururmuş.  Bu annelerin işleri, maddi durumları, yaşları birbirinden farklı ve hiçbiri birbirini tanımıyorlar. Tek ortak noktaları bir günlük bebekleri . Jenny Lewis annelerin yüzünde gördüğü o gurur ifadesini hepimizin görmesi için bu projeyi hayata geçirmiş. 

1 Günlük Bebek (6)

1 Günlük Bebek (9)

1 Günlük Bebek (11) 1 Günlük Bebek (12)

1 Günlük Bebek (13)

1 Günlük Bebek (14)

1 Günlük Bebek (1) 1 Günlük Bebek (2)

1 Günlük Bebek (4)1 Günlük Bebek (5)

1 Günlük Bebek (7) 1 Günlük Bebek (8)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/1-Günlük-Bebek-14.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/1-Günlük-Bebek-14-150x150.jpgEbru ELTUNYaşam1 Günlük Bebek,Bir Günlük Bebek ResimleriHemen hemen hepimiz yeni doğmuş bir günlük bir bebek görmüşüzdür. Bu ister ailemizden birinin bebeği olsun ister tanıdığımız birinin bebeği tepkimiz hep aynı olmuştur. Gözümüzde canlandırdığımız bebek görüntüsüyle gördüğümüz bebek arasında çok fark vardır.  Buruş buruş, kıpkırmızı gözü bile açılmamış küçücük bir insan.  Ben kuzenimin bebeğini ilk gördüğümde şöyle demişim...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...