Web sayfanızın linklerinin arama motorları tarafından daha üst sıralara taşınabilmesi için sayfalarının analizlerinin yapılması ve istenilen yönergelere uygun hale getirilmesi olmaz olmaz bir durumdur.

Web sayfa analizleri tecrübeli kişiler tarafından pek bir araca ihtiyaç duymadan yapıla bilinmektedir. Tabii ki bunun için yıllarınızı bu işe adamış ve gerekli bilgilere sahip olmuş olmanız gerekmektedir. Bu kadar tecrübesi olmayan kişiler analizlerini bu hizmeti veren ücretli/ücretsiz firma ve web siteleri aracılığı ile yapmaktadırlar. 

Yıllar önce bu hizmetler ücretsiz verilirken artık ücretsiz web sayfası analizi yapan firma bulmak neredeyse imkansız. Veren firmalarda sınırlı miktarda bilgiyi bizlerle paylaşıyorlar. Bundan dolayı web sayfa analizi webmasterlar için bir sıkıntılı bir duruma dönüştü. 

Bu yazımda webmasterlar için web sayfası analizinin nasıl yapılabileceği konusunda birkaç tüyo vermek istiyorum. Aslına bakarsanız birkaç değilde sadece bir tüyo vermek istiyorum. Çünkü analiz işini yapan onlarca eklenti ve web sitesi var. Yukarıda dediğim gibi bu uygulama ve web siteleri her ne kadar bu işi ücretsiz olarak sınırlı da yapıyor olsalar da bir şekilde bunlardan yararlanabiliniyor. Fakat hepsinden bahsedebilmek şuan işin zor.

Benim bu yazımda bahsedeceğim analiz yöntemi tamamen ücretsiz ve hiçbir site veya firmaya ihtiyaç duyulmuyor. Hem de direk elimizin altında. Farkında değiliz ama her gün kullandığımız Google Chrome web sitesi analizi yapabiliyor. Hemde baya baya detaylı içerik sağlıyor. Google Chrome’un bu özelliğinin adı Audist. Hem masa üstü hem de mobil sayfalar için hız, seo ve içerik analizi yapıyor ve size neler yapanız gerektiği söylüyor.

Google Chrome’un bu aracına sağ üst köşede bulunan menüden ulaşabilirsiniz. Menüden “Diğer Araçlar” –> ” Geliştirici Araçlar” sekmelerini takip ederseniz Audist analiz aracına ulaşabilirsiniz.

Web Sayfası Analizi Nasıl Yapılır? 1
Audist Web Sayfası Analiz Aracı

Audist web sayfası analiz aracı yukarıda gördüğünüz gibidir. Kullanımı oldukçç basittir. Analiz yapmak istediğiniz sayfada bu aracı çalıştırdığınızda yukarıda ki ekran açılacaktır. Bu ekranda bulunan Run audist tuşuna bastığınızda kıs sürede sayfa analizi yapılır ve sonuçlar sizinle paylaşılır.

Web Sayfası Analizi Nasıl Yapılır? 2

Gördüğünüz gibi web sayfalarınızı bu aracı kullanarak analiz edebilirsiniz. Benim incelemem göre çok ciddi analiz sonuçları veriyor. Yani öyle yüzeysel bir analiz aracı değildir. Webmaster arkadaşlara bu aracı kullanmalarını öneriyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/web-sayfasi-analizi.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/web-sayfasi-analizi-150x150.jpgFatih ELTUNWeb TeknolojileriWeb sayfanızın linklerinin arama motorları tarafından daha üst sıralara taşınabilmesi için sayfalarının analizlerinin yapılması ve istenilen yönergelere uygun hale getirilmesi olmaz olmaz bir durumdur. Web sayfa analizleri tecrübeli kişiler tarafından pek bir araca ihtiyaç duymadan yapıla bilinmektedir. Tabii ki bunun için yıllarınızı bu işe adamış ve gerekli bilgilere sahip olmuş...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...