Web sitesi işleri ile uğraşıyorsunuz ve özellikle sunucu tedarik problemleri ile karşılaşıyorsanız çok geçmeden Scaleway firması ile yolunuzun kesişir. Adınız sık sık duyduğumuz ama bir türlü denemeye cesaret edemediğimiz bu meşhur firmayı sonunda deneme şansı buldum ve iyi ki de buldum.

Avrupa’nın en büyük sunucu tedarik firması olan Online.net sahibi olduğu Scaleway firması bildiğiniz klasik sunucu tedarik firmalarından çok ama çok farklı bir firmadır. Hem fiyat, hem sunucu seçimi ve kurulumu hem de teknik destek konusunda bu firma resmen self servis bir firma. 

Bu firma ile iş yapmaya karar verdiğinizde web siteleri üzerinden 2 euro ödeyerek kayıt oluyorsunuz. Bu 2 euro geri yatıracaklarını söylüyorlar ama takip etmediğim için yatırıp yatırmadıklarını bilmiyorum.

Daha sonra hesabınızı kullanarak bir kaç dakikada hatta daha az bir süreye işletim sistemi kurulmuş kullanıma hazır bir cloud vps sahini olabiliyorsunuz. Paris ve Amsterdam lokasyonlu, hız ve donanım olarak oldukça iyi kalite bir sunucu kiralamak sadece birkaç dakikanızı alıyor. Yani gerçekten harika bir sistem.

Scaleway Firması Hakkında Bilgi 1
Scaleway kullanıcı paneli

Kullanıcı paneli yukarıda gördüğünüz gibi. Sade ve basit. Hangi lokanyonda hangi ürünleriniz var bu pencereden anında görelirsiniz.

Sol menüde Server sekmesinden kendi sunucularınızı görebilirsiniz

Scaleway Firması Hakkında Bilgi 2
Scaleway Server listesi

Create Server tuşuna basarak anında sunucunuzu oluşturabilirsiniz.

Scaleway Firması Hakkında Bilgi 3
Scaleway Firması Hakkında Bilgi 4

1- Sunucunuza isim verin

2- Lokasyonunuzu seçin

3- İşletim sisteminiz seçin

4- Server range kısmından bütçenize ve beklentilerinize göre sunucuzu seçin ve son olarak Launch server tuşuna basın. Bütün yapmanız gerek bu kadar. 

Bundan sonra yapmanız gereken bir yönetim paneli kurup hemen işe başlamak. 

Dedicate sunucuların fiyatları konusunda çok fazla birşey söylemek mümkün değil zira ne pahalı ne de ucuz. Ama Vps sunucular gerçekten çok makul fiyata veriliyor. Ve bence işin en güzel fiyatı ücretler aylk değil saatlik. Yani istediğiniz zaman sunucuyu silip yerine başka bir sunucu kiralayabilirsiniz. Hatta saati 0.01 eurodan sunucu denemesi bile yapabilirsiniz. Ben Scaleway’in verdiği hizmeti çok beğendim.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/Scaleway-firması-kullanici-paneli.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/Scaleway-firması-kullanici-paneli-150x150.jpgFatih ELTUNWeb TeknolojileriWeb sitesi işleri ile uğraşıyorsunuz ve özellikle sunucu tedarik problemleri ile karşılaşıyorsanız çok geçmeden Scaleway firması ile yolunuzun kesişir. Adınız sık sık duyduğumuz ama bir türlü denemeye cesaret edemediğimiz bu meşhur firmayı sonunda deneme şansı buldum ve iyi ki de buldum. Avrupa'nın en büyük sunucu tedarik firması olan Online.net sahibi...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...