Letgo İle Kolay Alışveriş 1

Bir uygulama yıllardan beri süre gelen klasik alışveriş anlayışını tamamen değiştirebilir mi? Evet, değiştirebilir. Bunu kısa bir süre içerisinde Letgo sayesinden gördük. Artık alışveriş hiç olmadığı kadar kolay ve güvenli…

2000’li yıllardan beri alışveriş sektörü neredeyse tamamen internet ortamına taşındı. Öyle ki artık insanlar hiçbir prosedürle karşılaşmadan evlerinden alışveriş yapabiliyor oldular. Bir zamanlar böyle bir olanağın olacağını söyleselerdi herhalde kimse inanmazdı. Yüzünü bile görmediğiniz insanlarla alışveriş, gerçekten ilginç.

İnternet ortamına taşınan bu alışveriş sektörü yıllardır bir kalıba oturmuş devam ediyordu. Yüzlerce belki de binlerce web platformu, benzer yapıları kullanarak kullanıcılarının ürün alıp satmasına olanak sağlıyordu. Tam bu yapıya alışmışken Letgo dünyaya geldi ve internet ortamındaki alışveriş mantığını baştan sona değiştirdi.

Harita tabanlı bir yapıya sahip olan Letgo’da ticaret mantığını klasik yapının dışına çıktı. Letgo harita alt tabanı sayesinde bölgesel ticarete ağırlık verdi. Bu yapı, alacakları ürünleri görmeden almak istemeyen kullanıcılara ilaç gibi geldi. Birkaç dakika içinde kayıt olup satış veya alış yapmaya başlayabildiğiniz Letgo, internet alışverişini gerçekten de çok kolaylaştırdı. Güvenliği arka plana bırakıp pratikliği ön plana çıkaran Letgo şuan en popüler alışveriş uygulaması olma yolunda hızla ilerliyor.

Letgo’da Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tabii ki şu konuya da değinmeden geçmemek lazım. Letgo’da klasik güvenli alışveriş sistemi bulunmamaktadır. Daha önce internet ortamından bu tür alışveriş yaptıysanız bilirsiniz, güvenli alışveriş sisteminde onay vermezseniz paranız hesabınıza geri gönderilmektedir. Yani para alışverişi banka üzerinden yapılmaktadır. Letgo’da bu yapı olmadığı için para alışverişi direk elden yapılır. Bundan dolayı sakın paranızı almadan elinizdeki ürünü göndermeyiniz.

Letgo’nun bu yapısını bilmeyen kişiler paralarını almadan ürünlerini gönderiyorlar. Bundan dolayı birçok kişi dolandırıldı. Kısacası Letgo’da kendi güvenliğinizi kendiniz sağlıyorsunuz. Ürün almak için listeleri takip eden kişilere kendilerine yakın satıcılar gösterilmektedir. Ürün satarken ürüne talip olan kişi çok uzakta yaşıyorsa dikkat etmelisiniz. İlk başta ürünü gönderip daha sonra alıcının parayı göndermesini kabul etmemelisiniz.

Bunun dışında ürün alacaksanız acele etmeyin. Listeleri iyice kontrol edin. Arama yaparken Letgo’nun uyarı sistemi devreye girecek ve sizi aradığınız ürünler hakkında bilgilendirmek isteyecektir. “Yeni ilanlarla ilgili bildirim al” seçeneklerini işaretlersiniz aradığınız ürünü daha çabuk ve daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Elinizde kullanmadığınız ürünler varsa mutlaka Letgo’yu denemelisiniz. Bununla ilgili utanan kişiler olduğunu duydum. Elinizdeki ürünü satmanın utanacak bir tarafı yoktur. Hatta herkes için çok yararlı bir eylemdir. Kullanmadığınız bir eşyayı evinizin bir köşesinde veya deponuzda çürümeye yüz tutmasını beklemek yerine, başka biri tarafından kullanılmaya devam edilmesi sizin için de alacak kişi içinde çok yararlıdır.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/12/letgo-ile-alisveris-artik-cok-kolay.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/12/letgo-ile-alisveris-artik-cok-kolay-150x150.jpgFatih ELTUNWeb TeknolojileriTeknolojiYaşamBir uygulama yıllardan beri süre gelen klasik alışveriş anlayışını tamamen değiştirebilir mi? Evet, değiştirebilir. Bunu kısa bir süre içerisinde Letgo sayesinden gördük. Artık alışveriş hiç olmadığı kadar kolay ve güvenli... 2000'li yıllardan beri alışveriş sektörü neredeyse tamamen internet ortamına taşındı. Öyle ki artık insanlar hiçbir prosedürle karşılaşmadan evlerinden alışveriş yapabiliyor...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...