Bazen ftpde içindeki bir klasörde bulunan dosya sayısını öğrenme ihtiyacı duyarız. Bu yazımda bu işlemi nasıl yapabileceğimizi anlatmaya çalışacağım.

Şimdi herhangi bir FTP programı ile web alanınıza bağlanarak bu işlemi en zahmetsiz şekilde yapabiliyoruz ama klasördeki dosya sayısı azsa. Özellikle cache klasörlerinde çok dosya olur ve FTP programı ile bakmak zaman alır. Bazende FTP kullanıcısının o klasöre erişim izni olmadığı için bu yolu kullanamayız. İşte böyle durumlarda ssh yardımımıza koşar. Şimdi ssh üzerinden bir klasörde kaç dosya var bir komutla öğrenelim.

Hemen ssh uzerinden sunucumuza bağlanalım ve aşağıdaki komutla merak ettiğimiz sayıyı öğrenelim. Aşağıdaki konutta klasör konumunu kendinize göre düzenlemeyi unutmayın.

find /home/delinet/public_html/cache -maxdepth 1 -type d | while read -r dir; do printf "%s:\t" "$dir"; find "$dir" | wc -l; done

Find komutundan hemen sonraki kısım klasörünüzün konumu. Burayı değiştirmeyi unutmayın.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/20180914_005423-min.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/09/20180914_005423-min-150x150.pngFatih ELTUNWeb TeknolojileriBazen ftpde içindeki bir klasörde bulunan dosya sayısını öğrenme ihtiyacı duyarız. Bu yazımda bu işlemi nasıl yapabileceğimizi anlatmaya çalışacağım. Şimdi herhangi bir FTP programı ile web alanınıza bağlanarak bu işlemi en zahmetsiz şekilde yapabiliyoruz ama klasördeki dosya sayısı azsa. Özellikle cache klasörlerinde çok dosya olur ve FTP programı ile bakmak...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...