Bu yazımda web site sahiplerinin en çok merak ettiği ve neredeyse her gün kontrol ettiği “Google’da kaçıncı sıradayım?” sorusunun en doğru cevabına nasıl ulaşılabileceğini açıklamaya çalışacağım…

Malumunuzdur ki Google’un site sıralama politikaları sürekli değişmektedir. Bundan dolayı üzerinde çalıştığınız kelimede kaçıncı sırada çıktığınızda sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle ticaret sektörünün web ortamına iyiden iyiye taşındığı şu zamanlarda Google aramalarında yükselmek ve sabit kalabilmek çok güçleşmiştir.

Google her sene en az 3-4 güncelleme yapmaktadır. Bu güncellemeler sıralama kriterlerine hem yenilerini eklemekte hem de olan kriterleri değiştirmektedir. Bu durum site sahiplerini sürekli olarak tedirgin etmekte ve müdahaleye hazır halde tutmaktadır.

Her ne kadar istenmeyen bir durum olsa da ne yazık ki gerçek budur. Google aramalarında üzerinde çalıştığınız kelimelerle ilgili her gün bilgi almak zorundasınız. Duruma göre zamanında müdahale edebilmeniz için bu kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir.

Google’da Kaçıncı Sıradayım?

Sitenizin Google aramalarında kaçıncı sırada olduğu öğrenmek oldukça basittir. Sitenizin Google aramalarında kaçıncı sırada olduğunu gösteren bir çok site bulunmaktadır. Türk ve yabancı menşeli bir çok site bu işlemi yapabilmektedir. Fakat bir çoğu ya doğru çalışmamaktadır ya da kullanımı sınırlıdır.

Bu kontrolü her gün düzenli olarak yapan kişiler için günlük kontrol limiti sınırlaması olamayan, farklı lokasyon seçeneklerine sahip ve cihaza göre sonuç veren bir Google sıra bulucu çok yararlı olacaktır. Bu işi bu standartlarda yapabilen sadece birkaç site bulunmaktadır. Bunlardan biri de Small Seo Tools sitesinin Keyword Rank Checker hizmetidir.

Small Seo Tools sitesinin kullanarak sitenizin hangi aramalarda kaçıncı sırada olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu site hem en doğru sonuçları vermekte hem de sınırsızca kullanılabilmektedir.

Sitenin en güzel yanı ise Google sıra bulucu hizmetinin çok fonksiyonel olmasıdır. İhtiyacınız olan tüm seçeneklerini bünyesinde bulunduran bir hizmet size şunları sunabilmektedir.

  • Çok kelime sorgusu yapabilme
  • Google lokasyon belirleyebilme
  • Bilgisayar veya telefona göre sorgu yapabilme

Small Seo Tools ile Google Sıra Bulucu

Google'da Kaçıncı Sıradayım? - Google Sıra Bulucu 1
Google Sıra Bulucu

Yukarıda gördüğünüz gibi kullanım paneli oldukça basittir. Kontrol etmek istediğiniz sitenin adresini yazdıktan sonra alt tarafa kontrol etmek istediğiniz kelimeleri yazıyorsunuz.

Hemen üst kısımdan lokasyon ve cihaz ayarını yapabilirsiniz. Son olarak “Check Position” tuşuna basarak kelimelerin Google’da ki sıralamalarını görebilirsiniz. Sonuçlar hemen sayfanın altında çıkmaktadır.

Google'da Kaçıncı Sıradayım? - Google Sıra Bulucu 2
Google’da Kaçıncı Sıradayım?

Small Seo Tools sitesinin Google sıra bulucu hizmetine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Google’da Nasıl Yükselebilirim?

Bu konuda internette yüzlerce hatta binlerce çok kaliteli içerik bulabilirsiniz. Google’da yükselmenin anahtarı bulmak için yapılan çalışmalar bu konuda vizyonunuzu geliştirecektir. Bu konuda büyük başarılar sağlayan kişilerin deneyimlerini değerlendirerek işe başlamak zaman kaybının önüne geçecektir ki bu işin en önemli taraflarından biri sabırlı olmaktır.

Doğru optimizasyonlar sitenizi Google’da yükseltmek için çok ama çok gereklidir. Bu konuyla ilgili daha önce yayınladığımız yazımız da kontrol etmenizi öneriyorum.

Web site optimizasyonu nasıl yapılır?

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/04/Google-da-Kaçıncı-Sıradayım-Google-Sıra-Bulucu.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2019/04/Google-da-Kaçıncı-Sıradayım-Google-Sıra-Bulucu-150x150.jpgFatih ELTUNWeb TeknolojileriGoogle Sıra Bulucu,Sitem Kaçıncı SıradaBu yazımda web site sahiplerinin en çok merak ettiği ve neredeyse her gün kontrol ettiği 'Google'da kaçıncı sıradayım?' sorusunun en doğru cevabına nasıl ulaşılabileceğini açıklamaya çalışacağım... Malumunuzdur ki Google'un site sıralama politikaları sürekli değişmektedir. Bundan dolayı üzerinde çalıştığınız kelimede kaçıncı sırada çıktığınızda sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle ticaret sektörünün web...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...