Yerli Malı Elektrikli Otomobil Etox E-VMalkoçlar Otomotiv tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli otomobili Etox’un elektrikli modeli olan Etox E-V, ODTÜ’nin işbiriği ile üretildi.

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili unvanını alan Etox E-V, yeşil rengi, karizmatik duruşu ile göz kamaştırıyor.Evlerdeki prizlerden şarj edilebilecek olan bu harika araç, 5 liralık şarj ile Ankara’dan İstanbul’a gidebilecek.

Evdeki prizlerden yaklaşık 7 saat içinde şarj olabilecek Etox E-V, tam dolu pilleriyle 120 -150 kilometre arası yol katedebilecek. Gelinen noktada, 100 kilometrede 2 liralık enerji tüketen bu harika otomobil, üretim aşamasına gelmeden önce 2 liranın da altında enerji tüketecek duruma getirilecek. Ankara’da test sürüşleri devam eden araca insanlar büyük ilgili gösteriyorlar. Fıstık yeşili rengi ve şirin tasarımı herkesin dikkatini çekiyor. Otomobillin nasıl şarj edildiği en çok merak uyandıran konuların başında geliyor. Otomobilin yerli malı olması da, ilgiliyi daha da fazlalaştırıyor.

2013 yılının sonuna doğru seri üretime geçilmesi planlanıyor. Buna rağmen şimdiden 50 adet sipariş almış durumda. Üretiminin motor dışındaki tüm parçaları Türkiye’de yapılıyor. Motorunun Türkiye’de yapılmaması bizi biraz üzse de, bu durumun elektrikli otomobil üretiminde atılan bu kocaman adımı gölgelemesine izin vermiyoruz.

Aracın 30 bin liradan satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34971d1374156815-etox-e-v.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34971d1374156815-etox-e-v-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiElektrikli OtomobilMalkoçlar Otomotiv tarafından üretilen Türkiye'nin ilk yerli otomobili Etox'un elektrikli modeli olan Etox E-V, ODTÜ'nin işbiriği ile üretildi. Türkiye'nin ilk elektrikli otomobili unvanını alan Etox E-V, yeşil rengi, karizmatik duruşu ile göz kamaştırıyor.Evlerdeki prizlerden şarj edilebilecek olan bu harika araç, 5 liralık şarj ile Ankara'dan İstanbul'a gidebilecek. Evdeki prizlerden yaklaşık 7 saat...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...