Yeni Nesil Akıllı TelevizyonlarTüplü televizyonlar ilk evlerimize girdiği zamanlar 20. yüzyılın ortalarıydı. İnsanların bu yeni teknolojiye alışması epey zaman almıştı. Oldukça pahalı, renksiz ve sadece tek kanal gösterebilen bu cihazlar belli başlı varlıklı ailelerin evlerinde boy gösterir ve zenginlik alameti sayılırdı. Zaman geçtikçe televizyon ekranları önce renklendi sonra da uzaktan kumanda edilir hale geldi. Tv yayınlarının artmasıyla da artık yüzlerce kanalı izleyebilir olduk.

2000 li yıllara geldiğimizde Plazma ve LCD tv ler ile tanıştık. Oldukça ince ve zarif olan bu tv ler görüntü kalitesi açısından da muazzam bir görsellik sunuyordu. Yeni bir döneme hep birlikte şahit olmuştuk. Teknoloji geliştikçe bu tv lerde büyüdü, ekran kalitesi daha da iyileşti, yüksek çözünürlüklü HD görüntüleme de daha ileri bir boyuta taşındı. Şİmdi Lcd tv alanında yeni bir atılıma daha şahitlik edeceğiz gibi görünüyor.

PC ve notebook alanında boy gösteren teknoloji firmaları şimdi de gözünü odalarımızdaki TV lere dikti. Bir Lcd Tv nin içine bilgisayar donanımları nasıl eklenir, nasıl soğutma sağlanır, güç tüketimi nasıl ayarlanır gibi sorular bu teknolojinin önündeki en büyük engeldi. Ancak netbooklar piyasayı alt üst edince lcd tv lere bilgisayar donanımı entegre etmek için uygun zamanın geldiğini anlayan üreticiler kafa kafaya verdiler ve ortaya bir proje çıkardılar. Gerçi daha öncesinde de GÜney Koreli bazı firmalar Arm işlemciler entegre ederek kısmi adımlar atmışlardı. Ancak bu son proje oldukça ses getireceğe benziyor.

Sony, Google, Logitech ve Intel Android işletim sistemine sahip bir Lcd Tv üretme projesine başladılar ve adını da Dragonpoint koydular. Intel in 2009 sonlarında duyurduğu Atom CE4100 işlemci yongası aslında bir ipucu vermişti. Bunun yanına Google ın gözde işletim sistemi Android ve Logitech in QWERTY klavyeli uzaktan kumandasını koyduğunuzda ortaya Arndoid li bir Sony HD Tv nin prototoipini elde edebilirsiniz. Proje sonunda nasıl bir Lcd tv göreceğimiz hakkında fazla bilgi yok ancak Bloomberg e göre çok fazla beklemeyeceğiz en azından yaza kadar.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/33017d1353334287-worldoftech_132768673699.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/33017d1353334287-worldoftech_132768673699-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojitelevizyonTüplü televizyonlar ilk evlerimize girdiği zamanlar 20. yüzyılın ortalarıydı. İnsanların bu yeni teknolojiye alışması epey zaman almıştı. Oldukça pahalı, renksiz ve sadece tek kanal gösterebilen bu cihazlar belli başlı varlıklı ailelerin evlerinde boy gösterir ve zenginlik alameti sayılırdı. Zaman geçtikçe televizyon ekranları önce renklendi sonra da uzaktan kumanda edilir hale...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...