Yanlışlıkla silinen dosyaları bedava kurtarın

Yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı kurtarmak için servet dökmeyin: İşte bu işin bedava uzmanı…

Bilgisayarınızda artık gereksiz olduğunuz bir dosyayı sildikten sonra aslında ne kadar gerekli olduğunu fark ettiğinizde yapılacak ilk şey Geri Dönüşüm Kutusu’na bakmak ve dosyayı geri yüklemektir. Ama eğer Geri Dönüşüm Kutusu’nu da boşalttıysanız Windows’un sizin için sunduğu olanakların sonuna geldiniz demektir. Neyse ki sisteminizden tamamen silindiğini düşündüğünüz dosyalar aslında hala sabit diskte duruyor olabilir.

Windows bu dosyaları kurtarmak için içerisinde özel bir yazılıma sahip değil ama neyse ki ücretsiz bir alternatif var: NTFS Undelete. Windows XP ve Vista için hazırlanmış olan bu program sizin için sabit disklerinizi derinlemesine tarar ve silinmiş ama hala kurtarılabilecek durumda olan dosyaları listeler.

Oldukça basit bir ara birime sahip olan bu programı kullanarak tamamen silinmiş dosyaların önemli bir kısmını kurtarma ihtimaliniz var.

NTFS Undelete’i şu adresten indirebilirsiniz.

Fatih ELTUN
Takip Et

Fatih ELTUN

Yönetici 'da Delinetciler Portal
İş hayatına bilgisayar programcısı olarak başlayan fatih, kısa sürede internet dünyası ile tanıştı ve yaklaşık 15 yıllık bu serüvenini yazarlıkla devam ettirmeye karar verdi.

İletişim: [email protected]
Fatih ELTUN
Takip Et
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/15926d1316092350-20101227044339_undelete.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/15926d1316092350-20101227044339_undelete-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiDosya KurtarmaYanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı kurtarmak için servet dökmeyin: İşte bu işin bedava uzmanı... Bilgisayarınızda artık gereksiz olduğunuz bir dosyayı sildikten sonra aslında ne kadar gerekli olduğunu fark ettiğinizde yapılacak ilk şey Geri Dönüşüm Kutusu'na bakmak ve dosyayı geri yüklemektir. Ama eğer Geri Dönüşüm Kutusu'nu da boşalttıysanız Windows'un sizin için sunduğu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...