Yandex verdiği güzel hizmetlerin yanına bir tane daha ekledi. Yandex yeni hizmetinin adı “Disk”. Kısa süreli de olsa deneme fırsatı buldum ve çok beğendim. Bu ne eli açıklık anlamış değilim. Adamlar bir mail hesabı açana 11 GB’lik disk alanı veriyorlar. Bununla da yetinmiyorlar, bilgisayarınıza indirdiğiniz ufak bir programcık ile bu alanı bilgisayarınıza sekronize ediyorlar. Yani, bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyanın üzerine sağ tıklayıp diske gönder dediğinizde dosyanın kopyası diskinizi yazılıyor. Belirlediğiniz bazı klasörleriniz de otomatik olarak bu alanla sekronize ediliyor. Alanınız dolarsa 1 dolar karşılığında 10 GB alan alabiliyorsunuz. Eğer 5 dolarınız varsa 100 GB alan veriyorlar. Kolaylığı bakar mısınız?. Bellek miş, cd miş hepsini atın bir kenara. Yandex Disk hizmeti ile zaman kaybetmeden tanışın.

2014-05-15 03-21-31 Ekran görüntüsü

Yapmanız gereken tek şey Yandex’ten bir mail hesabı almak. Daha önce aldıysanız, bu adresten direk disk alanınıza erişebilirsiniz. İşin bir başka güzel tarafı ise, App Store ve Google Play’den indirebileceğiniz uygulamalar ile bu disk alanınıza telefonunuz üzerinden de ulaşabiliyorsunuz. Bu disk alanı dümdüz bir alan değil. Fotoğraf mı attınız, anında fotoğrafı düzenleyebiliyor, ya da alana attığınız bir şarkıyı anında dinleyebiliyorsunuz. İstediğiniz dosyalara da erişim verebiliyorsunuz. Yani, arkadaşlarınızla istediğiniz dosyanızı paylaşabiliyorsunuz. 

disk

Bu adrese giriş yaparak bilgisayarınız veya telefonunuz için gerekli uygulamalara ulaşabilirsiniz. 

Bilgisayar için gerekli olan uygulamayı yüklediğiniz ekranınızın sağ alt köşesine Diskinizi simgesi gelmektedir. Bu simgenin üzerine tıklayarak aşağıda gördüğünüz kontrol penceresini açabilirsiniz.

2014-05-15 03-29-31 Ekran görüntüsü

Oldukça basit olan bu sekronize aracını şiddetle öneriyorum. Mutlaka kullanmalısınız. 

Yandex’e bu olağanüstü hizmet için teşekkür ediyorum ve sözlerimi burada bitiyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/2014-05-15-03-21-31-Ekran-görüntüsü.pnghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/2014-05-15-03-21-31-Ekran-görüntüsü-150x150.pngFatih ELTUNTeknolojiYandex verdiği güzel hizmetlerin yanına bir tane daha ekledi. Yandex yeni hizmetinin adı 'Disk'. Kısa süreli de olsa deneme fırsatı buldum ve çok beğendim. Bu ne eli açıklık anlamış değilim. Adamlar bir mail hesabı açana 11 GB'lik disk alanı veriyorlar. Bununla da yetinmiyorlar, bilgisayarınıza indirdiğiniz ufak bir programcık ile bu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...