Yandex'ten Süper Web BrowserArama motoru dünyasına çok hızlı bir giriş yapan Yandex, kısa sürede birçok yardımcı servisini kullanıcılarına sundu.

Google’a rakip olarak gösterilen Yandex, bu iddiayı doğrularcasına, Google’un sunduğu ne kadar web hizmeti varsa, aynı hizmetleri aynı kalitede sunmaya başladı.

Arama motoru, harita servisi, e-mail servisi, tercüme servisi derken şimdi de kendine ait web browserını piyasaya sürdü. Google’ın en büyük silahlarından olan, hızı ve sağlamlığı ile diğer web tarayıcılarını geri plana itmeye başaran Google Chrome artık rakipsiz değil.

Bir sürü Mozilla ile yarışan ve bir çok özelliği ile üstün gelen Google Chrome’un işi artık çok daha zor.

Çünkü Yandex’in ürettiği bu web tarayıcı çok başlarda olmasına rağmen, çok hızlı ve kullanımı çok rahat. Bazı yönlerden Chrome benzeyen Yandex Browser, hız olarak Chrome’den daha hızlı bir tarayıcı. Ayar penceresi Chrome ile çok benzerlik gösteriyor. Rus yapımı Yandex, kendine örnek olarak Google’u aldığını ürettiği tarayıcıda da gösteriyor.

Yandex tarayıcıyı ilk yüklediğinizde diğer tarayıcılarınızda yüklü olan ayarlarınızı ve sık kullanılanlar listenizi otomatik olarak çekiyor. Standart olarak dil çeviri aracı ile yüklenen web tarayıcısının Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Alınan bilgilere göre kısa süre Türkçe dil desteği eklenecekmiş.

İlk yüklemede yazı denetim dili İngilizce olarak geliyor. Ayarlarına girip Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.

Herhangi bir pencere sağ üst köşede bulunan çark simgesinden açılan menüde Settings sekmesine tıklayarak ayarlar sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bizi soracak olursanız bir kere deneyin. Bu tarayıcıda sörf yapmak gerçekten çok zevkli bir iş.

Yandex Browserı bu adresten indirebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/32377d1349183004-yandex.browser.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/32377d1349183004-yandex.browser-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWeb BrowserArama motoru dünyasına çok hızlı bir giriş yapan Yandex, kısa sürede birçok yardımcı servisini kullanıcılarına sundu. Google’a rakip olarak gösterilen Yandex, bu iddiayı doğrularcasına, Google’un sunduğu ne kadar web hizmeti varsa, aynı hizmetleri aynı kalitede sunmaya başladı. Arama motoru, harita servisi, e-mail servisi, tercüme servisi derken şimdi de kendine ait web browserını piyasaya sürdü....Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...