Türkiye’nin yeni arama motoru özellikleriyle Google’u bile kıskandırıyor. Arama konusunda Google kadar tercih edilmese de coğrafi bilgilendirme servisi Yandex Haritalar ile Google’a fark atıyor.

Google Maps servisinin benzeri olan bu servis sokakları en ince ayrıntısına kadar gösteriyor. Şuan İstanbul ve Ankara için hizmete girmiş trafik bilgisi ve sokakları 3D gezebilme servisi ile harikalar yaratıyor.

İstanbul’dan bir görüntü
Yandex Haritaları Gördünüz Mü? 1

Gördüğünüz gibi servis size rota çıkarıyor ve trafik durumunu gösteriyor.

İstanbul’dan başka bir görüntü. Cibinlik Sokağının 3 boyutlu görünümü

Yandex Haritaları Gördünüz Mü? 2

Yandex.Haritaları servisine bu adresten ulaşabilirsiniz.

An itibarıyla Java ve Android platformları için hazırlanmış olan Yandex.Haritalar’ın mobil sürümü, servisin yoldayken de kullanılmasınafırsat veriyor. Kullanıcılar, kişisel bilgilerini paylaşmadan, trafiğin sıkışık olduğu noktaları sisteme iletip, trafik durum haritasının daha da kapsamlı ve detaylı hale getirilmesine katkıda bulunuyorlar.

Hizmetin mobil sürümü http://mobil.yandex.com.tr/haritalar/android/ adresinden indirilebilir.

Fatih ELTUN
Takip Et

Fatih ELTUN

Yönetici 'da Delinetciler Portal
İş hayatına bilgisayar programcısı olarak başlayan fatih, kısa sürede internet dünyası ile tanıştı ve yaklaşık 15 yıllık bu serüvenini yazarlıkla devam ettirmeye karar verdi.

İletişim: [email protected]
Fatih ELTUN
Takip Et

Fatih ELTUN son yayınları (tümünü gör)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/24242d1319222058-yandex.haritalar1-630x352.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/24242d1319222058-yandex.haritalar1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiHaritalarTürkiye'nin yeni arama motoru özellikleriyle Google'u bile kıskandırıyor. Arama konusunda Google kadar tercih edilmese de coğrafi bilgilendirme servisi Yandex Haritalar ile Google'a fark atıyor. Google Maps servisinin benzeri olan bu servis sokakları en ince ayrıntısına kadar gösteriyor. Şuan İstanbul ve Ankara için hizmete girmiş trafik bilgisi ve sokakları 3D gezebilme servisi ile harikalar yaratıyor. İstanbul'dan bir...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...