Windows Media Player 12, önceki sürümlerine göre hangi yenilikleri sunuyor? Cevabı burada…

Windows Media Player 12′yi Denediniz mi? 1

Piyasada farklı birçok medya çalıcı yazılım mevcut, ancak Windows kullanıcılarının bir çoğu hala Windows Media Player‘ı kullanıyor. Bunun nedeni ise programın Windows’la yüklü gelmesi ve sahip olduğu iyi özellikler.

Windows Media Player 11 bize birçok yeni kısayol, eklenti ve işlev sunuyor, medya çalmayı daha eğlenceli bir hale getiriyordu. Peki Windows Media Player 12‘deki yenilikler neler?

Windows Media Player 12, önceki sürümlerine göre daha fazla dosya biçimini destekliyor. AVI, DivX, MOV, ve Xvid videolarının yanında WMP 12 artık AAC, 3GP, AVCH, MPEG-4, WMV ve WMA biçimlerini çalabiliyor. Yani codec yüklemenize gerek kalmadan birçok ses ve videoyu yürütebilirsiniz.

Windows Media Player 12′yi Denediniz mi? 2

Yeni ‘Burada Yürüt’ seçeneği ise Windows 7 yüklü başka bilgisayarlarda uzaktan müzik çalmanıza izin veriyor. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızdan farklı PC’lere müzik, video ve fotoğraf akışı yapmak kolay hale geliyor. Örneğin ev eğlence sisteminize müzik akışı yapabilir, veya bir slayt gösterisini TV’nizde gösterebilirsiniz.

Uzak medya akışı ise evinizden uzaktayken müzik dosyalarınıza erişebilmeniz anlamına geliyor. Bu özelliği kullanmak için iki PC’nin de Windows 7 çalıştırması gerekiyor.

Yeni diğer özellikler arasında bulunan ‘Şimdi çalıyor’ özelliği ise küçük yapısının yanında yeni görev çubuğu düğmeleri sunuyor.
Windows Media Player 12′yi hala denemediyseniz bu adresten indirebilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/19130d1316092657-windows_media_player_121.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/19130d1316092657-windows_media_player_121-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiMedia PlayerWindows Media Player 12, önceki sürümlerine göre hangi yenilikleri sunuyor? Cevabı burada… Piyasada farklı birçok medya çalıcı yazılım mevcut, ancak Windows kullanıcılarının bir çoğu hala Windows Media Player‘ı kullanıyor. Bunun nedeni ise programın Windows’la yüklü gelmesi ve sahip olduğu iyi özellikler. Windows Media Player 11 bize birçok yeni kısayol, eklenti ve işlev...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...