“Mavi ekran hatasına son” sloganı ile yola çıkan Windows 8, kısa süre içinde bu sloganından vazgeçmek zorunda kaldı…

2012 yılında büyük bir sükse yaparak piyasaya çıkan Windows 8, yeni arayüzü ve birçok özelliğiyle göz kamaştırdı. Bu kadar yeniliğin yanında, bir de  mavi ekran hatalarının artık olmayacağı müjdesiyle gelince birçok kullanıcı hiç vakit kaybetmeden Windows 8’e geçiş yaptı. Bu kullanıcılarından biri de ben oldum. Genel anlamda çok memnun olduğum bu çok gelişmiş işletim sisteminden, mavi ekran hatalarından dolayı ciddi ciddi soğumaya başladım. Ve görüyorum ki, birçok kullanıcı da benimle aynı duyguları yaşamaya başladı. İşin daha da kötü tarafı, Microsoft bu mavi ekran hatalarını kabul etmiyor. Sorun, “Windows 8’de değil” diyor.

Microsoft’dan bir çözüm gelmeyince, herkes bu sorunu çözme yolunda arayışa başladı. Fakat bu zamana kadar format atıp yeniden kurulum yapmaktan başka bir çözüm bulabilen olduğu göremedim. Bundan dolayı, 2 sene için defalarca bilgisayarımı kurmak zorunda kaldım.

Yakım zaman önce bilgisayarım tekrar mavi ekran hatalar vermeyi başladı. Kendimi isteksiz bir şekilde yeniden kuruluma hazırlarken, bulduğum iki yazılım sayesinde yeniden kurulum işinden kurtuldum. Evet yanlış okumadınız, bulduğum iki ücretsiz programın müthiş kabiliyetleri sayesinde mavi ekran hatasından kurtuldum. Yazımın başlığının Windows 8 olasına bakmayın, bu iki yazılımın bütün Windows sürümlerindeki mavi ekran hatalarını düzelteceğini düşünüyorum. Şimdi daha fazla zaman kaybetmeden bu programlar hakkında gerekli bilgileri vereyim. Umarım sizde bu can sıkıcı mavi ekran hatalarından kurtulursunuz.

İlk programımızın ismi “Cloud System Booster”. Optimize, hızlandırma ve temizlik programı. Ücretsi ve kullanımı oldukça kolay. Programın ücretsiz versiyonu benim sorunlarımı çözdü. Fakat programın ücretli sürümünde işinize yarayacak birçok özellik bulunuyor. Kullanmak isteyen için bu programın ücretli versiyonun yıllık ücreti 16 dolar. Programın ücretsiz versiyonunu bu adresten indirebilirsiniz. 

Cloud-System-Booster-1

Programı kurduğunuzda yukarıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Ekranın sağ altında bulunan “I SEE” tuşuna basarak programı aktif duruma getiriyorsunuz. Daha sonra ekranda gördüğünüz;

“Registry Cleaner”

“Disk Cleaner”

“Optimizer”

“Pc Repair” işlemlerinin hepsini sırasıyla çalıştırın. Bu dört işlem işletim sisteminizde hataları bulup düzeltecektir. İşlem bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın. Göreceksiniz ki bilgisayarınız gözle görülür bir şekilde hızlanacak. 

Bu güzel program ile işimiz bittiğinde “SlimDrivers” isimli diğer harika programımıza geçeceğiz.

SlimDrivers programı, bilgisayarınızda bütün sürücüleri (driverları) kontrol ederek, eski olanları listeliyor ve tık ile yeni sürücülerin kurulmasını sağlıyor. Ve bu olağanüstü harika işi ücretsi bir şekilde sizi hiç yormadan yapıyor.

Bu programı bu adresten indirip kurabilirsiniz. 

Programın kurup çalıştırdığınızda ana ekranda bulunan “Start Sacan” tuşuna basarak kontrol işlemini başlatabilirsiniz.

slimdrivers-2

Tarama işlemi bitince aşağıda gördüğünüz gibi bir liste oluşacak. Listeye bakarsanız sürücüsü eski donanımları görebilirsiniz. 

slimdrivers-1 

Her satırın sonunda bulunan “Download Update” tuşuna basarak o donanımın sürücüsünün yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Sürücü yükleme işlerinden önce “geri yükleme noktası oluşturayım mı” sorusunu soruyor. Ben ilk seferinde oluştur dedim, uzun sürdüğü için daha sonrakilerde iptal ettirdim. 

Her sürücü yüklemesinden sonra “bilgisayarı yeniden başlatayım mı” sorusu geliyor. Ben üşendiğimden dolayı hiçbirinden yeniden başlattırmadım. Listedeki bütün sürücülerin yükleme işini bitirince yeniden başlattım bilgisayarımı. Sonuç olarak mavi ekran hatasının yok olduğunu gördüm. 

Herkes için aynı sonuç çıkar mı bilmiyorum, fakat denemeye değer olduğunu düşünüyorum. Deneyen arkadaşlar sonucu mutlaka konuya yorum olarak yazsınlar. Herkese başarılar diliyorum…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/slimdrivers-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/slimdrivers-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojimavi ekran hatası çözümü,windows 7 mavi ekran hatası çözümü,windows 8 blue screen,windows 8 mavi ekran hatası çözümü'Mavi ekran hatasına son' sloganı ile yola çıkan Windows 8, kısa süre içinde bu sloganından vazgeçmek zorunda kaldı... 2012 yılında büyük bir sükse yaparak piyasaya çıkan Windows 8, yeni arayüzü ve birçok özelliğiyle göz kamaştırdı. Bu kadar yeniliğin yanında, bir de  mavi ekran hatalarının artık olmayacağı müjdesiyle gelince birçok kullanıcı hiç...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...