Windows 8'in Önemli ÖzellikleriWindows 7’yi izleyen işletim sisteminin farkları neler olacak? İşte Windows 8’in 8 farkı…

Windows 8’in çıkmasına daha çok var ama ortaya sızan belgeler, Microsoft’un planlarını ortaya koyuyor. HP ve diğer üreticilere sunulmak üzere hazırlandığı iddaa edilen belgelerdeki bilgilerden ortaya çıkartılan 8 önemli özelliği sizlerle paylaşıyoruz…

1- Şifrelerden kurtulmak
Sayısız şifre ezberlemek yerine, bunları Windows 8’de güvenli tutacak bir sistem üzerinde çalışmalar sürüyor. Kullanıcılar şifre girmeyecek, sistem kullanıcının yüzünü tanıyarak açılacak ve hizmetlere erişime izin verecek.

2- Her bilgisayara ayrı uygulama almaya son

Microsoft, Windows hesabını kullanıcı üzerine kuracak ve kullanıcı masaüstü PC, dizüstü bilgisayar ya da tablet PC arasında geçiş yaparken, kendi işletim sistemini ve ayarlarını kullanmaya zahmetsizce devam edebilecek.

3 Gelişmiş dokunmatik desteği
Microsoft ortaklarına Apple’ı ünlü yapan dokunmatik desteğini aşacaklarını söylüyor. Özellikle tablet cihazlarda kullanımı çok kolay sanal klavye ve gelişmiş kontrol vadediyor. Ayrıca ekranlar kullanım açısına ve ışığına göre görüntüyü ayarlayarak en iyi tecrübeyi sunabilecek.

4 Her yerden TV izlemek

Kullanıcılar sabit disklerindeki zengin medya içeriğine bütün ekranlardan ulaşabilecek. Yani PC kablosuz olarak oturma odasındaki TV’ye görüntüleri besleyecek. Kullanıcılar istedikleri yerde, istedikleri zaman bu içeriklere erişim

5 Windows App Store sağlayabilecek.
Apple’ın başarısını kanıtladığı online uygulama dükkanına Microsoft da öenm veriyor. Bu dükkan hakkında yeterince detay ortada yok. Ancak Windows yazılım geliştiricileri için kullanıcılara ulaşmanın merkezi bir yolu olarak başarılı olabilir.

6 Formatsız format atmak

Virüs ya da zararlı yazılım, bozulan ayarlar veya artık sistemin eskisi gibi istikrarlı işlemediği durumlarda, kişisel veri kaybı riski olmadan reset atmak mümkün olacak.

Microsoft ayarları ve belgeleri koruyarak işletim sistemini ilk ayarlara döndürecek. Uygulama dükkanından ya da başka yerlerden satın alınan uygulamaları da hızla yüklemek mümkün olacak.

7 Anında açılan PC
PC’Lerin basar basmaz açılması Wİndows 8’de de mümkün olmayacak ancak Microsoft bu konuda çalışıyor. 40 Saniyeden 27 saniyeye düşen açılış süresi yarı yarıya indirilerek 10-15 saniye civarına indirilebilir.

8 İşletim sistemini çözmek

Windows 8 kullanım kolaylşığını hedefliyor. Bu yüzden kullanıcı arayüzündeki geliştirmeler ile işletim sistemi ne kadar kaynak kullanıyor, güç verimliliği ve açılış-kapanış süreleri nedir kolayca öğrenebilecek. Ayrıca ne nasıl yapılır işletim sistemi içerisinden kolayca öğrenip tavsiye alabilecek.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10205d1316091744-20100706124834_windows8.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/10205d1316091744-20100706124834_windows8-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWindows 8Windows 7'yi izleyen işletim sisteminin farkları neler olacak? İşte Windows 8'in 8 farkı... Windows 8'in çıkmasına daha çok var ama ortaya sızan belgeler, Microsoft'un planlarını ortaya koyuyor. HP ve diğer üreticilere sunulmak üzere hazırlandığı iddaa edilen belgelerdeki bilgilerden ortaya çıkartılan 8 önemli özelliği sizlerle paylaşıyoruz... 1- Şifrelerden kurtulmak Sayısız şifre ezberlemek yerine,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...