Windows 8'in Artıları EksileriWindows 8 ile birlikte, bu işletim sistemine geçen kişi sayısı yavaş yavaş artmakta. Hal böyle olunca, kullanan kişiler Windows 8 hakkındaki görüşlerini paylaşmaya başladılar.

Bu görüşler ışığında ortaya bir çok görüş çıktı. Biz de sizler için bu konuda bir yazı hazırlayarak Windows 8 ile birlikte ortaya çıkan artı ve eksi yönleri belirtelim istedik.

İşte Windows 8’in artıları ve eksileri.

ARTILARI

  • Çoklu Monitör Kullanımı : Windows 8 ile birlikte, çoklu monitör desteği kullanımı başlangıç kullanıcıları için çok basit düzeye indirgenmiş ve oldukça kullanışlı
  • USB 3.0 Desteği : Günümüzde bir çok veri sürücüsünün USB 3.0 desteklediği düşünülürse, Windows 8 bu özelliği ekleyerek kullanıcılar için daha stabil bir hale getirmiş.
  • Kurulum Hızı : Window 8 , daha önceki işletim sistemlerinden daha hızlı bir şekilde kurulmakta. Ortalama üzeri bir bilgisayarda kullanım hızını 10-15 dakika arası olarak tanımlayabiliriz.
  • Windows Defender : Windows 8’e entegre olarak gelen antivirüs programı, genel olarak karşılaşabileceğiniz tüm tehditlere karşı iyi bir koruma sağlıyor.
  • En Ucuz Window Sürümü : Windows sürümlerinin hep pahalı olduğundan yakınırdık. 2013 yılının Ocak ayı sonuna kadar, lisanslı bir Windows sürümüne (XP, Vista, Windows 7) sahipseniz sadece 79 TL ödeyerek, Windows 8’e sahip olabilirsiniz.

EKSİLERİ

  • DVD Oynatma Sıkıntısı : Windows 8 ile birlikte gelen Media Player uygulaması, elinizdeki DVDleri oynatmıyor. 10 Euro ödeyerek Media Center eklentisi yüklemeniz gerekiyor. Fakat değişik medya oynatıcıları yükleyerek bu sorunu aşabilirsiniz.
  • Başlat Menüsü : Başlat menüsünün Windows 8 ile yok edilmesi her ne kadar orijinal bir fikir olsa da, eski sürümlerinden beri alıştığımız bu bölümün kaldırılması bir çok kullanıcı için gereksiz olduğu fikrini taşıyor.
  • Zoraki Seçimler : Özellikle metro arabirimini kullanmak istemiyorsanız maalesef bu işten kurtulmanız zor. Eğer 3. parti bir yazılım yüklemezseniz bilgisayarı her açtığınızda bu metro ara yüzünü görmekten kurtulamayacaksınız.
  • Masaüstü Tasarımı : Aero uygulamasının kaldırılması sonrasında, tasarım konusunda bir sadeliğe giden Microsoft, Windows 8 ile masaüstü ve pencereler konusunda pek görselliğe önem vermemiş.
Fatih ELTUN
Takip Et

Fatih ELTUN

Yönetici 'da Delinetciler Portal
İş hayatına bilgisayar programcısı olarak başlayan fatih, kısa sürede internet dünyası ile tanıştı ve yaklaşık 15 yıllık bu serüvenini yazarlıkla devam ettirmeye karar verdi.

İletişim: [email protected]
Fatih ELTUN
Takip Et

Fatih ELTUN son yayınları (tümünü gör)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/32863d1352631755-windows-8.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/32863d1352631755-windows-8-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWindows 8Windows 8 ile birlikte, bu işletim sistemine geçen kişi sayısı yavaş yavaş artmakta. Hal böyle olunca, kullanan kişiler Windows 8 hakkındaki görüşlerini paylaşmaya başladılar. Bu görüşler ışığında ortaya bir çok görüş çıktı. Biz de sizler için bu konuda bir yazı hazırlayarak Windows 8 ile birlikte ortaya çıkan artı ve eksi yönleri belirtelim istedik. İşte...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...