Windows 8'in Artıları EksileriWindows 8 ile birlikte, bu işletim sistemine geçen kişi sayısı yavaş yavaş artmakta. Hal böyle olunca, kullanan kişiler Windows 8 hakkındaki görüşlerini paylaşmaya başladılar.

Bu görüşler ışığında ortaya bir çok görüş çıktı. Biz de sizler için bu konuda bir yazı hazırlayarak Windows 8 ile birlikte ortaya çıkan artı ve eksi yönleri belirtelim istedik.

İşte Windows 8’in artıları ve eksileri.

ARTILARI

  • Çoklu Monitör Kullanımı : Windows 8 ile birlikte, çoklu monitör desteği kullanımı başlangıç kullanıcıları için çok basit düzeye indirgenmiş ve oldukça kullanışlı
  • USB 3.0 Desteği : Günümüzde bir çok veri sürücüsünün USB 3.0 desteklediği düşünülürse, Windows 8 bu özelliği ekleyerek kullanıcılar için daha stabil bir hale getirmiş.
  • Kurulum Hızı : Window 8 , daha önceki işletim sistemlerinden daha hızlı bir şekilde kurulmakta. Ortalama üzeri bir bilgisayarda kullanım hızını 10-15 dakika arası olarak tanımlayabiliriz.
  • Windows Defender : Windows 8’e entegre olarak gelen antivirüs programı, genel olarak karşılaşabileceğiniz tüm tehditlere karşı iyi bir koruma sağlıyor.
  • En Ucuz Window Sürümü : Windows sürümlerinin hep pahalı olduğundan yakınırdık. 2013 yılının Ocak ayı sonuna kadar, lisanslı bir Windows sürümüne (XP, Vista, Windows 7) sahipseniz sadece 79 TL ödeyerek, Windows 8’e sahip olabilirsiniz.

EKSİLERİ

  • DVD Oynatma Sıkıntısı : Windows 8 ile birlikte gelen Media Player uygulaması, elinizdeki DVDleri oynatmıyor. 10 Euro ödeyerek Media Center eklentisi yüklemeniz gerekiyor. Fakat değişik medya oynatıcıları yükleyerek bu sorunu aşabilirsiniz.
  • Başlat Menüsü : Başlat menüsünün Windows 8 ile yok edilmesi her ne kadar orijinal bir fikir olsa da, eski sürümlerinden beri alıştığımız bu bölümün kaldırılması bir çok kullanıcı için gereksiz olduğu fikrini taşıyor.
  • Zoraki Seçimler : Özellikle metro arabirimini kullanmak istemiyorsanız maalesef bu işten kurtulmanız zor. Eğer 3. parti bir yazılım yüklemezseniz bilgisayarı her açtığınızda bu metro ara yüzünü görmekten kurtulamayacaksınız.
  • Masaüstü Tasarımı : Aero uygulamasının kaldırılması sonrasında, tasarım konusunda bir sadeliğe giden Microsoft, Windows 8 ile masaüstü ve pencereler konusunda pek görselliğe önem vermemiş.
https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/32863d1352631755-windows-8.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/32863d1352631755-windows-8-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiWindows 8Windows 8 ile birlikte, bu işletim sistemine geçen kişi sayısı yavaş yavaş artmakta. Hal böyle olunca, kullanan kişiler Windows 8 hakkındaki görüşlerini paylaşmaya başladılar. Bu görüşler ışığında ortaya bir çok görüş çıktı. Biz de sizler için bu konuda bir yazı hazırlayarak Windows 8 ile birlikte ortaya çıkan artı ve eksi yönleri belirtelim istedik. İşte...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...